eReport.sk
Zľava moderátor Michal Kovačič, Juraj Šeliga a Robert Kaliňák.
Zľava moderátor Michal Kovačič, Juraj Šeliga a Robert Kaliňák. Reprofoto: tv markíza

Exminister Kaliňák nevylúčil návrat do politiky! Šeliga „vyháňal“ Hamrana z vedenia polície

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky! Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru-SD Robert Kaliňák naznačil, že svoj politický dôchodok minimálne preruší. Do politiky ho vraj volajú „nezákonné obvinenia“. Poslanec Národnej rady SR a podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga je ochotný rokovať o spolupráci s expremiérom Mikulášom Dzurindom, ak to pomôže poraziť Smer-SD. Vyplýva to z ich vyjadrení v diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Kaliňák po prepustení z kolúznej väzby reagoval na otázky novinárov.
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. V Smere stojíme za Slovenskom
  4. Ničiteľka?

Septembrový termín predčasných parlamentných volieb je podľa Šeligu výsledkom dohody bývalej koalície. Zopakoval, že by podporil aj júnový termín, ak by Smer-SD a Hlas-SD zahlasovali za zvýšenie ústavnoprávnej ochrany Špecializovaného trestného súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry. Kaliňák v tejto súvislosti skonštatoval, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície. Dôvod? Pretože, ako uviedol, súčasná vláda podľa neho nemá žiadne výsledky.

Kaliňák hovorí o politicky motivovanom procese

Kaliňák zopakoval, že jeho obvinenie z korupcie je nezmyselné a nelogické. Ide podľa neho o politicky motivovaný proces. „Je to vec, kedy kajúcnici, ktorí majú za sebou 18-miliónový daňový podvod, sa chcú dostať z veľmi ´obrovskyročného´ väzenia, ktoré môžu mať, tým, že si budú vymýšľať na ľudí, ktorých niekto označí,“ skonštatoval.

„O vine alebo nevine má rozhodovať súd“

Šeliga odmietol, že by polícia konala podľa pokynu politikov. „My nezasahujeme do roboty policajtov, prokurátorov a vyšetrovateľov,“ povedal. V tejto súvislosti skritizoval, že Generálna prokuratúra SR ešte vlani zrušila obvinenie šéfa Smeru-SD Roberta Fica a ďalšej trojice osôb z kauzy Súmrak. „O vine alebo nevine má rozhodovať súd, nie pán Žilinka,“ doplnil.

Šeliga o policajnom prezidentovi

Šeliga reagoval aj na slová policajného prezidenta Štefana Hamrana, ktorý ešte v októbri v relácii TV Markíza Na telo PLUS nedokázal jednoznačne vylúčiť, že bude v najbližších voľbách kandidovať.„Príde mi to mierne neštandardné,“ tvrdí a zároveň dodáva, „ak chce robiť politickú kariéru, tak nech odíde z vedenia polície“.

Témou bola aj Budajova temná minulosť

Diskutovalo sa tiež o nájdení dokumentu, v ktorom dočasne poverený šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) podpísal spoluprácu so Štátnou bezpečnosťou. Šeliga jeho vysvetlenie označil za zvláštne. „Nechcem byť jeho sudcom. Tú dobu si neviem predstaviť. O tomto bude Budaj hovoriť s premiérom,“ priblížil. Rozhodnutie, či má opustiť kreslo ministra, necháva Šeliga na Budajovi.

Kaliňák bol pre divákov dôveryhodnejší

Na záver azda doplníme informáciu o tom, kto v ankete TV Markíza presvedčil v diskusnej relácii divákov. Ako vidíte, jednoznačne to bol Robert Kaliňák.

Zdroj: tvnoviny.sk

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister Kaliňák nevylúčil návrat do politiky! Šeliga „vyháňal“ Hamrana z vedenia polície

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti