eReport.sk
Bezpečnosť Slovákov na prvom mieste!
Matúš Šutaj Eštok za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu-SD. Zdroj: fb/hlas-sd

VIDEO Hlas „zaťal“ do vládnych politikov: TOTO je tá sľubovaná spravodlivosť a očista!?


Opozičná strana Hlas-SD má otázky. A nie jednu. A tomuto majú ľudia rozumieť tak, že „polícia má rozviazané roky“? Kedy bude vznesené obvinenie voči jednému z najväčších udavačov? Aj takéto otázky na tlačovke vo štvrtok nastolil generálny manažér Hlasu Matúš Šutaj Eštok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. OĽANO poškodilo zdravotníctvo
  2. Jednopercentná Remišová?
  3. Robert Fico počas tlačovky Smeru ukazuje koľko v súčte zarobí bývalý saskár Martin Klus.
  4. Imrecze je čistý ako ľalia

„Igor Matovič verejne vykrikuje v parlamente, že máme ticho šúchať nožičkami a čakať, kedy si po nás príde NAKA. Naposledy nám pred pár dňami oznámil, že všetci skončíme v Ilave,“ pripomenul známe fakty z nedávnej minulosti politik Hlasu. Pri pripomínaní praktík lídrov padlej vládnej koalície, nezabudol ani na ďalšie mená: „Veronika Remišová si škrtá svoje zvrátené pexeso s ľuďmi, ktorí majú skončiť za mrežami. Richard Sulík na plnú hubu vyhlási do mikrofónov, že voľby musia byť až na konci septembra, aby polícia stihla do volieb ešte urobiť špinavú politickú prácu. A deň po schválení termínu predčasných volieb obvinia bývalého ministra v kauze, ktorú tu ťahajú už tri roky.“

Legitímne otázky

Následne Šutaj Eštok nastolil legitímne otázky: „A tomuto majú ľudia rozumieť tak, že ´polícia má rozviazané roky´? Že toto je tá sľubovaná spravodlivosť a očista? Tak sa teda pýtam, keďže policia a prokuratúra majú ´rozviazané ruky´: kedy bude vznesené obvinenie voči jednému z najväčších udavačov Imreczemu za legalizáciu príjmov z trestnej činnosti? Podrobne som o tomto škandále hovoril tu. Kedy začne polícia vyšetrovať ministra vnútra Mikulca za poberanie úplatku, ku ktorému sa priznal na zverejnenej nahrávke? Kedy začne polícia vyšetrovať Eduarda Hegera v kauze, ktorú podrobne opísal ďalší udavač Chudoba – že musel podplácať súčasnú vládu, aby mohol pokračovať v biznise? Viac o kauze nájdete tu. Takže nech sa páči, keď dostaneme odpovede na tieto otázky, môžeme sa ďalej baviť o predvolebnom zatýkaní opozície.“

VIDEO Hlas-SD: Politické procesy už bežia naplno

Zdroj: fb/hlas-sd

Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR z mimoparlamentného Hlasu-SD vo štvrtok zároveň vyzvali Martina Klusa (nezaradený), aby stiahol súhlas s nomináciou na člena Európskeho dvora audítorov (EDA). Hovorí o korupcii v súvislosti s jeho nomináciou zo strany vlády. Ak Klus súhlas nestiahne, Hlas-SD sa chce obrátiť na prezidentku Zuzanu Čaputovú. Klus na sociálnej sieti odmietol tvrdenia opozície o korupcii aj o absencii odborných skúseností.

Klus v kľúčových hlasovaniach vládu podržal

„Všetci dobre vieme, že ide o čistokrvný príklad politickej korupcie, pretože Klus bol ten, ktorý v kľúčových hlasovaniach podržal vládnu koalíciu a bol ten, ktorý hlasoval za septembrový termín predčasných volieb,“ uviedol poslanec z Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok. Tvrdí, že Klusovo konanie v parlamente bolo ovplyvnené prísľubom tejto nominácie.

Bývalý saskár argumenty opozície odmieta

Podľa Šutaja Eštoka vláda rozhodla o Klusovi bez ohľadu na to, že nespĺňa základné profesionálne a kvalifikačné kritériá v rámci vzdelania, odbornosti a praxe. Klus odmieta argumenty opozície, že nominácia súvisela s podporou dočasne poverenej vlády. Tvrdí, že nominácia je ešte z októbra minulého roka, keď bol podpredsedom SaS. „Len sa z rôznych dôvodov odkladala až doteraz. Nič viac a nič menej,“ uviedol.

Posledné slovo bude mať europarlament a Rada EÚ

Ozrejmil, že jeho postgraduálne vzdelanie má ekonomický charakter a dodal, že EDA je politický inštitúcia Európskej únie. „Jej nominovaní členovia zastupujúci 27 členských štátov nerobia audit, ale koordinujú stovky profesionálnych audítorov v zmysle ochrany finančných záujmov Únie a jej členských krajín, o čom následne robia komplexné reporty. Preto člen nemusí byť audítor, ale najmä znalý politických a rozhodovacích procesov v EÚ a jej finančných tokov,“ vysvetlil s tým, že tomuto sa venoval aj na slovenskom rezorte diplomacie. Podčiarkol, že o jeho nominácii napokon rozhodne Európsky parlament a Rada EÚ.

Nomináciu Klusa kritizoval aj Smer

Nomináciu Klusa na lukratívne miesto ostro kritizoval v stredu aj Smer-SD a jeho šéf Robert Fico.  Pán poslanec Klus, ktorý bol politicky skorumpovaný sa ani neobtrel, ani nešiel náhodou okolo témy, ktorou sa má zaoberať na Európskom dvore audítorov. Čo teda je to iné, ako obyčajná, sprostá politická korupcia?“ pýtal sa v stredu na tlačovke Fico.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hlas „zaťal“ do vládnych politikov: TOTO je tá sľubovaná spravodlivosť a očista!?

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: