eReport.sk
Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
Veronika Remišová. Foto: tasr

Remišová vymenila „lebo Fico“ za „lebo Sulík“! Predčasné voľby ju (ne)zaujímajú

Lebo Fico za lebo Sulík. Na ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej (Za ľudí) je vidieť, že sa jej na otázky ohľadom chaosu vo vláde a podozrivých personálnych nominácií odpovedá len veľmi ťažko. Od obidvoch problémov sa snaží skôr dištancovať. Seba a svoju stranu pri tom prezentuje ako rozumnú časť dočasne poverenej vlády.

Lebo Fico za lebo Sulík

„My v strane Za ľudí makáme pre ľudí. Sú veci, ktoré sa nám podarili. Dokončili sme eurofondovú reformu, mali sme celé programovanie ako jedna z prvých šiestich krajín v EÚ, v IT sme odstrihli oligarchov od rozprávkových ziskov, spravili sme antibyrokratickú revolúciu,“ skonštatovala Remišová pre rádio Expres.

„Ja som rovnako občan ako vy“

Moderátor relácie Braňo Závodský pôsobil v niektorých pasážach relácie poriadne prekvapený z toho, čo mu Remišová hovorí. Pravdou je, že mu počas jednej relácie stihla najprv oznámiť, že termín predčasných volieb v podstate stranu Za ľudí nezaujímal, no neskôr vytiahla stanovisko, že skrátenie volebného obdobia a predčasné voľby by tu bez hlasov Za ľudí neboli.

Moderátor sa celkom vytrvalo dožadoval aj odpovede na otázku, že prečo by malo vlastne občana zaujímať, že aké konflikty si vláda musí vyriešiť vo svojom vnútri. „Ja som rovnako občan ako vy. My sme tento chaos nespôsobili,“ snažila sa dištancovať Remišová. Zodpovedným je podľa nej v prvom rade Richard Sulík (SaS), ktorý povalil vlády bez toho, aby mal plán ako ďalej. Termín si podľa nej mohli rozhodnúť spoločne Smer, Hlas, zbytok opozície, SaS a Sme rodina. „My sme vždy hovorili, že predčasné voľby Slovensku nikdy nič dobré nedoniesli,“ dodala.

Zakoktala sa

Zaujímavý moment nastal, keď sa Závodský Remišovej napriamo opýtal, či je strane Za ľudí jedno, či budú predčasné voľby. „Ja som to aj hovorila predtým, ako bolo hlasovanie,“ odvetila mu Remišová. V tom momente už začínala byť evidentne nesvoja. „Tak čo chce strana Za ľudí vlastne?,“ opýtal sa Závodský. „Hádky, intrigy a osobné spory samozrejme prenecháme iným,“ značne vyhýbavo odpovedala Remišová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Quo vadis Slovensko?
  2. Myslí to Čaputová s júnovým termínom vážne?
  3. A je to tu! Jeho reakcia na seba nenechala dlho čakať
  4. Michal Kaliňák.
  5. Kollár reaguje na Pavla
  6. Eštebák Budaj musí vysvetľovať

Všetko vyvrcholilo po otázke, či Remišová a strana Za ľudí teda odchádzajú z vlády. „Momentálne… takto…ešte raz tu… ešte raz… Ja som vždy hovorila, že my neodchádzame od začatej roboty,“ neisto odpovedala ministerka.

Nominácia Klusa je vraj v poriadku

OĽANO podľa mnohých pri pohľade na dianie posledných týždňov pôsobí ako pracovná agentúra. Poslanec Erik Ňajraš získal teplé miesto v Tipose, Mária Šofranko dostala lukratívny flek v Rade Fondu na podporu vzdelávania, no a najnovšie si na svoje prišiel aj Martin Klus, ktorý smeruje na Európsky Dvor audítorov. Remišová tieto nominácie v podstate obhajuje.

„Martina Klusa považujem za pracovitého človeka,“ hovorí Remišová. Audítorské vzdelanie, alebo prax, podľa nej nie sú až tak potrebné. „Keď ste na čele NKÚ, nikto od vás neočakáva, že budete zrátavať tabuľky. Očakáva sa, že rozumiete procesom,“ uzavrela Remišová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová vymenila „lebo Fico“ za „lebo Sulík“! Predčasné voľby ju (ne)zaujímajú

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti