eReport.sk
Robert Kaliňák po prepustení z kolúznej väzby reagoval na otázky novinárov.
Robert Kaliňák po prepustení z kolúznej väzby reaguje na otázky novinárov. Zdroj: yt/aktuality.sk

Kaliňák po návšteve policajného prezídia: Je to jedno z najznásilnenejších uznesení!

Kaliňák po návšteve policajného prezídia sa pozastavuje nad uznesením o obvinení jeho osoby. Okrem iného tvrdí, že je povrchné, nezákonné, arbitrárne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Exminister vnútra Robert Kaliňák reční počas tlačovky Smeru-SD.
  2. Vraj ide o revolučnú metódu!
  3. Smer reaguje na NAKA
  4. Všetko stojí na Imreczem

Obvinenie z korupcie považuje exminister vnútra Roberta Kaliňák za absurdné. Povedal to v piatok na Prezídiu Policajného zboru. Kaliňákov advokát David Lindtner uviedol, že vypovedať bude až po prečítaní spisu. Zároveň si ponechali lehotu na podanie sťažnosti proti obvineniu.

Advokát poznamenal, že majú ťažkú pozíciu, pretože musia vyvracať niečo, čo sa podľa nich nestalo. Obvinenie je podľa neho založené na jednej vete a jednej výpovedi exšéfa finančnej správy Františka I. „Je to jedno z najznásilnenejších uznesení, aké som kedy čítal,“ skonštatoval Kaliňák.  

„Je to rovnako povrchné, nezákonné, arbitrárne uznesenie, s akým sme sa stretli už v kauze Súmrak. Mysleli sme si, že po kauze Súmrak už väčšie právne dno nenastane, a tu musím povedať, že ide o skutočne absolútnu absenciu zdravého rozumu,“ poznamenal Lindtner.  

NAKA obvinila v stredu (1. 2.) exministra vnútra Roberta Kaliňáka a Jozefa B. st. pre zločin podplácania. Podľa polície sú obvinení podozriví z poskytnutia úplatku osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR. Kaliňák považuje svoje obvinenie z podplácania za nezákonné a nezmyselné.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák po návšteve policajného prezídia: Je to jedno z najznásilnenejších uznesení!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti