eReport.sk
Peter Kovařík, Generálny štátny radca MV SR
Peter Kovařík, exprezident PZ SR- Zdroj: tasr

Advokát Ribár: Je náhoda, že pán Kubina zastupuje aj pána Kovaříka? A nie je tých náhod okolo „čurillovcov“ priveľa?

Priveľa náhod. Je v kauze „našich chlapcov čurillovcov.“ A zdá sa, že pán advokát Kubina, bývalý spolupracovník Daniela Lipšica a pani prezidentky, je niečo ako „superman.“ Zastupuje totiž zrejme úplne každého. Kto má s kauzou „elitných Apačov,“ niečo spoločné. Nové skutočnosti sa udiali v tomto prípade aj nedávno. Obžaloba, ktorú na bývalého prezidenta PZ SR Petra Kovaříka podal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava na Mestskom súdu Bratislava I., je jednou z nich. Druhou, ako sme vás informovali, je skutočnosť, že sa z trestne stíhaných „chlapcov,“ ktorí mali byť podľa zákona už pradávno postavení mimo výkon služby, stali „úbohé obete a chránení oznamovatelia trestnej činnosti. Viac sa kauze povenoval nezákonné väznený(565 dní) advokát doktor Martin Ribár na stránke jeho občianskeho združenia Za právny štát.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zvláštny ťah
  2. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.
  3. Postupujeme v súlade so zákonmi
  4. Nemal by byť apolitický?

Tím Oblúk

„Uvedené podozrenia proti Čurillovcom vyšetroval tím inšpekcie Oblúk pod vedením Diany Santusovej. Tím Oblúk bol v mesiaci február 2022 ´rozpustený´. O jeho zrušení rozhodli šéf polície Štefan Hamran a vtedajší riaditeľ policajnej inšpekcie Robert Miko. „Likvidácia“ tímu Oblúk by sa nikdy nemohla stať bez ´požehnania´ vtedajšieho ministra vnútra Mikulca.

Prezident PZ Hamran je autorom označenia – „naši chlapci“, on takto nazval stíhaných vyšetrovateľov a operatívcov NAKA okolo Jána Čurillu a Pavla Ďurku, A de facto vystupuje Hamran ako ich ´ďalší obhajca´,“ pripomenul advokát.

Kamarát Robert Miko…

Zaujímavé sú aj ďalšie súvislosti, ktoré sa týkajú pána Roberta Mika. „Robert Miko sa mal ako zástupca policajných odborov zaručiť za vyšetrovateľov NAKA stíhaných pre zneužívanie právomocí a marenie spravodlivosti. Neskôr sa stal dočasným riaditeľom policajnej inšpekcie.

Teda zložky polície, ktorá mala „nestranne“ vyšetrovať „našich chlapcov.“ Za ktorých sa pán Miko zaručoval, a s ktorými má podľa medializovaných informácií priateľské vzťahy… Zvláštne? Paradoxné? Realita,“ pripomenul doktor Ribár.

Tiger, Dömötör a Zemák

V júli 2021 spustil inšpekčný tím Oblúk akciu, počas ktorej plánoval zadržať trojicu podozrivých osôb. tie verejnosti nie sú neznáme. Sú to všetko „čestní a slušní“ ľudia, ktorí pôsobia aj ako „pracovníci očisty.“ A práve tu sa do tohto spletitého prípadu dostal exprezident PZ SR Peter Kovařík.

„Počas tejto akcie plánovali vyšetrovatelia z Oblúka zadržať trojicu podozrivých osôb – Csabu Dömötöra, Petra Petrova alias Tigra a Mateja Zemana alias Zemáka. Dömötöra zadržali, neskôr sa priznal ku krivej výpovedi, za ktorú bol právoplatne odsúdený. Zadržať Petrova „Tigra“ a Mateja Zemana „Zemáka“ sa tímu Oblúk nepodarilo,“ píše advokát.

Autorka textu pripomína, že pán Matej Zeman zvaný „Zemák,“ si počas toho ako bol na úteku, volal s pani sudkyňou Záleskou. teda, ona volala jemu a to zo súkromného čísla. Na jeho súkromný mobil. Taká bežná prax v právnom štáte.. A „Tiger“ je ten, ktorý vraj „optimalizoval dane“ Matovičovi a jeho manželke..

Hlavne zákonne

Akciu mal narušiť vtedajší šéf polície Kovařík. Ten hoci bol na dovolenke, je zrejme tak „oddaný svojmu povolaniu,“ že z nej úradoval. Zavolal a dal pokyn, aby sa zasahujúci policajti stiahli. Podľa prokurátora tým zmaril zaisťovací úkon.

„Kovařík podľa svedeckých výpovedí vtedajších krajských riaditeľov PZ už štyri dni pred zmarenou akciou, teda už od 16.07.2021 telefonicky zisťoval u týchto riaditeľov krajských riaditeľstiev PZ v rámci celej SR nasadenie krajských zásahových jednotiek, tzv. pohotovostných policajných útvarov pre Úrad inšpekčnej služby…

Zastavenie akcie tímu Oblúk dňa 20.7.2021 podľa medializovaných informácií konzultoval Kovařík, ktorý bol v tom čase na dovolenke, telefonicky priamo s vtedajším ministrom vnútra Mikulcom.“ uviedol doktor Ribár.

Doba „našich ľudí“ už naisto skončila..

Ako sme vás informovali aj my, hoci navonok sa pán Mikulec a spol. tvárili, že treba za toto Kovaříka potrestať a že pán Mikulec s tým nič nemal, realita bola úplne iná.

„Kovařík po obvinení odstúpil zo svoje funkcie. Minister Mikulec sa o neho pekne postaral – 15. septembra 2021 odišiel z funkcie policajného prezidenta.

Od 15. novembra 2021 „fungoval“ pri ministrovi Mikulcovi – ako generálny štátny radca. S platom v rozmedzí 1600,-€ až 3000,-€ mesačne, a bonusom k tomu – pekným odchodným, služobným autom a služobným bytom za 53€ mesačne!!!,“ podotkol avdokát.

Kovařík, Lipšic a Kubina

Dňa 25. septembra 2023 podal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava na Mestskom súdu Bratislava I. obžalobu na Kovaříka pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti.

„Obhajobu Kovaříka po podaní obžaloby prevzal advokát Kubina. Ten advokát Kubina, ktorý zastupuje aj „našich chlapcov“. Ten advokát Kubina, ktorý pôsobil v jednej právnickej kancelárii spolu so súčasným špeciálnym prokurátorom Lipšicom. A je to ten istý advokát Kubina, ktorý po advokátovi Lipšicovi prevzal jeho klientov, keď sa pán Lipšic stal špeciálnym prokurátorom.

Samozrejme, v žiadnom prípade pánovi Kovaříkovi neupieram právo na slobodnú voľbu obhajcu, a pánovi Kubinovi neupieram jeho právo slobodne vykonávať advokáciu.

A možno len „konšpirujem,“ ale je len náhoda, že si Kovařík zvolil za obhajcu práve advokáta Kubinu? Ja osobne si to nemyslím.

Čo keď je za tým viac? A to snaha skoordinovať postup „našich chlapcov“ a pána Kovaříka, ale aj snaha zamedziť tomu, aby sa „NÁHODOU“ pán exprezident PZ Kovařík nerozhodol priznať, spolupracovať s OČTK a najmä vypovedať pravdu o tom, čo všetko o zastavení zásahu tímu Oblúk vie?“ kladie si otázku doktor Ribár.

Priveľa náhod

Doktor Ribár si v závere svojho vyjadrenia položil aj iné otázky. A mám za to, že každý súdny človek, ktorý ešte nezabudol slobodne a kriticky rozmýšľať a informácie nielen prijíma, ale nad nimi aj uvažuje, sa bude pýtať spolu s ním.

„Je náhoda, že stíhaný Pavol Ďurka, jeden z „našich chlapcov“ sa stal šéfom jedného z odborov na inšpekcii, tej inšpekcii, ktorá vyšetruje jeho samého a jeho kolegov „našich chlapcov“. Je náhoda aj snaha o diskreditáciu Diany Santusovej?

Náhodou asi nebude ani to, že zo špeciálneho pracoviska odobralo vedenie inšpekcie v utorok dňa 10.10.2023 dlhodobo utajované spisy proti „elitným“ vyšetrovateľom z NAKA „našim chlapcom“.

A ako vieme, o pár dní neskôr sa „niekto znovu postaral…“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát Ribár: Je náhoda, že pán Kubina zastupuje aj pána Kovaříka? A nie je tých náhod okolo „čurillovcov“ priveľa?

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre