eReport.sk
Nemal by byť apolitický?
Sudkyňa ŠTS Záleská, špeciálny prokurátor Lipšic a bývalý prezident PZ Hamran v diskusii na "antikorupčnom festivale," o živých trestných kauzách a opozícii. Zdroj: Fb: Zastavme korupciu

VIDEO NZK, ktorá rada spolupracuje s právoplatne odsúdeným Lipšicom, ide monitorovať obvinených!


Objektivita nadovšetko? Ako hovoria naši hokejisti „táák určite..“ Ale žarty bokom. Nezisková organizácia, ktorá spoluzakladal majiteľ spoločnosti ESET Miroslav Trnka, a ktorú v súčasnosti vedie bývalá novinárka Zuzana Petková, je akýmsi samozvaným strážcom práva a spravodlivosti na Slovensku. Za vlády Matoviča, Hegera a Ódora sme ich počuli len málokedy, ani raz sa nevyjadrili k 21 rozhodnutiam Ústavneho súdu SR o nezákonných väzbách, lebo to je asi v právnom štáte v poriadku, za to od dňa volieb ich počujeme neustále.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dušan Jarjabek sa k súčasnému dianiu často vyjadruje na svojom profile sociálnej siete. Cez víkend si neodpustil ďalšiu uštipačnú poznámku.
  2. Pozorne sledujú novú vládu!
  3. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.

Mimochodom len pripomeniem, že ide o tú istú neziskovku, ktorá mala od pani sudkyne ŠTS Pamely Záleskej, zápisnicu z pojednávania skôr ako procesné strany. Aj keď Nadácia Zastavme korupciu nebola procesnou stranou a zákon, ktorý tak ochraňujú hovorí jasne, že takto to rozhodne v poriadku nie je. nevadí. Veď ako už vieme, „očista spoločnosti“ si sem- tam vyžaduje aj nejaké tie obete..

Monitoring obvinených

By v tom právnom štáte mali vykonávať orgány na to zo zákona určené, nuž ale my máme od toho právneho štátu ďaleko. A tak si toto právo môže prisvojiť aj nejaká nezisková organizácia.

Navyše tá nehovorí len o obvinených, ale sama ich vytvára akýmsi zoznamom mien možných ministrov novej vlády. Sama bohyňa spravodlivosti, Iustitia, musí len tíško závidieť.

„Na zozname nominantov sú politici spojení so závažnými podozreniami alebo mali v minulosti vyjadrenia zasahujúce do nezávislosti justície. Ministrom vnútra sa má stať Matúš Šutaj Eštok z Hlasu, ktorý označil vyšetrovateľov korupčných káuz za grázlov,“ napísali si na sociálnej sieti.

Čo zabudli napísať je, že títo vyšetrovatelia sú stále trestne stíhaní. A podľa zákona o štátnej službe mali byť po vznesení obvinenia mimo tú službu postavení.

A tiež takú maličkosť, že okrem toho, na to ako hrubo zneužívajú svoje právomoci a zákon len nedávno poukázali až dva listy. Nie nejakých „hoaxerov.“ Dlhoročných príslušníkov PZ SR.

Ale veď je v poriadku, aby si taký vyšetrovateľ Svitok napísal poverenie, v ktorom poveruje sám seba. Aby si vzal k sebe spisy, ktoré sa týkajú aj jeho trestnej činnosti.

No proste Matúš Šutaj Eštok je problémom Slovenska.

Poďme ďalej

„Na ministra obrany smeruje Robert Kaliňák zo Smeru. Ktorý bol obvinený v dvoch kauzách. V oboch sa o zrušenie obvinenia postaral Maroš Žilinka cez § 363. Vyšetrovanie však pokračuje,“ ukázali prstom na ďalšieho „odsúdeného.“

Nuž, Robert Kaliňák v tejto chvíli obvinený nie je. Prečo Generálny prokurátor SR zrušil jeho obvinenia sa dočítate tu a tu. Ak pani Petková dodáva, že „ale jeho vyšetrovanie ďalej pokračuje,“ tak je fér dodať aj to, že vyšetrujú ho zrejme obvinení vyšetrovatelia.

Ktorí, ako vieme, podľa zákona majú byť mimo službu. A ktorých vyšetrovanie naďalej prebieha..

Nekončíme

„Ministerkou sa má opäť stať aj Denisa Saková z Hlasu. Za jej pôsobenia mala na ministerstve vnútra pôsobiť zločinecká skupina,“ znie ďalší rozsudok. No takto, Denisa Saková za prvé nikdy nebola obvinená.

Za druhé má to asi takú váhu, ako keď ja teraz napíšem, že „za Mikulca a Hamrana mala pôsobiť zločinecká skupina.“ Kde sú prosím nejaké dôkazy? Myslím relevantné, nie propagandu..

Rudolf Huliak bol odsúdený napríklad preto, že má „proruské postoje.“ Prepáčte, ale my už nežijeme v demokracii? Lebo systém, ktorý u nás kádroval „prozápadné postoje“ a trestal ich sme tu už mali, len sa volal inak..

A teraz to najlepšie: „Trestné stíhania týkajúce sa vysokopostavených politikov, verejných funkcionárov a podnikateľov Nadácia dlhodobo monitoruje na svojom webe.“

Objektivita nadovšetko?

Istotne sú tam všetky kauzy Matovičovej i Hegerovej vlády, všakže.. Ale na záver niečo iné.. Keď už teda v tej vašej nadácii monitorujte trestne stíhaných vysokopostavených politikov a funkcionárov, dúfam, že monitorujte aj špeciálneho prokurátora, ktorý chodí na vaše festivaly a diskusie. Lebo je tu taký nepatrný fakt.

Zo všetkých, na ktorých ukazuje prstom, je Daniel Lipšic jediným právoplatne odsúdeným. Súdom, pani Petková. Za zabitie chodca na prechode.

A ako jediný vo vesmíre, sa dostal, potom, ako získal bezpečnostnú previerku tak, že to vyšetruje NAKA, a ako Matovič zmenil zákon, aby sa z politika po prvýkrát v histórii Slovenska stal prokurátor, do funkcie špeciálneho prokurátora VO VÝKONE TRESTU.

Mohla by som sa vám venovať ešte dlho. Ale dodám už len, že gratulujem k vašej objektivite, nestrannosti a nezávislosti. Tiež k tomu, že rešpektujete prezumpciu neviny. Ktorá je mimochodom zakotvená v Ústave SR. (takže tým rešpektujete aj tú..)

Odporučila by som pri nadácii na ten monitoring obvinených a rozsudky, zriadiť rovno nejaký špeciálny policajný útvar.. Veď viete.. ako v minulosti..

Zdroj: FB N. Z. K. , youtube. Supraphopn, Pluska

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO NZK, ktorá rada spolupracuje s právoplatne odsúdeným Lipšicom, ide monitorovať obvinených!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne