eReport.sk
Bizarne spájanie
Sprava premiér Eduard Heger, minister financií Igor Matovič a minister vnútra Roman Mikulec (všetci OĽANO). Foto: tasr

VIDEO Matovičov Tiger? „Dohodol som im Zemáka, na mne stojí Očistec, Judáš, všetko,“ tvrdí mafián

Patrí Matovič do basy? Exminister financií Igor Matovič (OĽANO) by sa pri správne fungujúcich orgánoch činných v trestnom konaní v súčasnosti pravdepodobne dostával do obrovských problémov. Z nahrávok, ktoré na svojich tlačových konferenciách zverejňuje opozičná strana Smer-SD vyplýva, že Matovičova spolupráca s Petrom Petrovom alias Tigrom môže byť nielen reálna, ale aj dlhodobejšia.

„Službičky pre blázna“

Fico ukázal fotografiu SMS komunikácie Petrova, v ktorej sa napríklad v období parlamentných volieb v roku 2020 píše: „Blázon je v pohode, mám na USB, čo som mu robil veci za roky 2014 a 2015“.

Tigrove služby mala podľa komunikácie využívať aj Matovičova manželka: „Jeho žene za 11,3,“ píše Petrov. Podľa opozičného lídra sa v komunikácii hovorí o období, kedy organizovaná skupina mala Matovičovcom pomáhať „optimalizovať“ dane.

Nahrávka Koteka a Tigra

SMS komunikácia vraj potvrdzuje, že Matovič sa s Petrovom poznal ešte pred parlamentnými voľbami 2020 a taktiež má potvrdzovať, že Petrov pomáhal Matovičovi s optimalizáciou daní a za to má Petrov totálnu ochranu OČTK, lebo mu to zabezpečuje Matovič a minister vnútra Roman Mikulec.

Azda ešte viac sa verejnosť dozvedela z ďalšej uverejnenej komunikácie, tentokrát nahrávky, medzi Tigrom a príslušníkom Úradu inšpekčnej služby Ladislavom Kotekom.

„Ale ja som to nikde ani nezaprel, ja som povedal, že áno, zoptimalizoval som nejaké dane, ja nehovorím, že som svätý. Ja som to nikdy nepoprel.“

Tiger na nahrávke

Bez povšimnutia dozaista neostala ani Kotekova časť:

„Tiger na 100 % zarobil na nejakých týchto k.k.tinách okolo optimalizácie daní,“ tvrdí policajt z inšpekcie. „Určite nie je taký k.k.t, že by si tieto firmy nechal a keď som sa ho na to pýtal, tak sú všetky v p.č.,“ pokračuje.

Fico tvrdí, že po vypočutí nahrávky je jasné, že inšpekcia vedela o existencii Petrovovej organizovanej skupiny a o jej napojení na Matoviča. Petrovove zločiny podľa neho kryje polícia preto, lebo Petrova potrebujú vládne elity ako univerzálneho svedka do protiopozičných káuz.

Tiger toho dohodol veľa

A Petrov alias Tiger toho aspoň na základe nahrávok dohodol naozaj veľa. „Ja som im dohodol Zemáka, aby vypovedal proti Makóovi. Ja som im dohodol to, že zosúladili výpovede Csabu Domotora so Zemákom, aby im sedeli.

Ja som im vybavil Jakuzu, že vypovedal o tom vydieraní Makó, čo boli v tom Den Bravene, či kde to boli. To som všetko zabezpečil ja, Čurilla to vie.“ – tak znie ďalšia Tigrova podozrivá pasáž.

„Ale na mne stojí aj Kučerkova legalizácia, Očistec, Judáš, všetko,“ pokračuje Tiger v nahrávkach.

OČTK o tom vedia, prečo nekonajú?

Fico pripomína, že na zatvorenie exšéfa polície Tibora Gašpara a bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka postačili predovšetkým výpovede kajúcnikov, resp. nepriame svedectva.

„OČTK majú túto SMS komunikáciu, je to priamy dôkaz o tom, že tu niekto krátil dane, že ten, kto kradol dane, je Matovič a jeho rodina a že mu to robila organizovaná skupina známeho udavača Petrova, ktorý je dnes chránený ako chránená zver,“ tvrdí Fico. „Ako to, že Matovičovi ešte nevykopávajú dvere?“ pýta sa.

Patrí Matovič do basy?

Opozičný politik má pritom pocit, že jeho strana už na verejnosť priniesla dostatok dôkazov na to, aby sa spoločnosť stotožnila s názorom sociálnych demokratov na bývalého premiéra a lídra OĽANO:

„Čo ešte viac máme ukázať slovenskej verejnosti a hlavne médiám, aby pochopili, že Matovič je obyčajný zlodej?“

Zdroj: TK R.Fico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovičov Tiger? „Dohodol som im Zemáka, na mne stojí Očistec, Judáš, všetko,“ tvrdí mafián

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti