eReport.sk
Kde je pani prezidentka?
Štefan Hamran a Daniel Lipšic, foto:tasr

Kajúcnik prezývaný „Tiger“ sa v minulosti priznal, že si vymýšľa. Súdy mu však veria ďalej

Rozsudok pre Kaľavského. Ktorý vydal Špecializovaný trestný súd ešte nie je právoplatný. Ale je na svete. Vznikol na základe svedectva jedného z dvorných kajúcnikov „rozviazaných rúk a očisty,“ mafiána Petra Petrova, ktorého verejnosť pozná aj pod prezývkou „Tiger.“ A kajúcnik to nie je len tak hocijaký. Vystupuje v x kauzách. V jednej z nich sa priznal, čo potvrdil aj vtedajší vyšetrovateľ NAKA Tomáš Emmel, že „vypovedá to, na čom sa dohodneme.“ Je takýto svedok stále dôveryhodný? Pre naše OČTK zjavne áno. Ale je to naozaj v poriadku?

Mohlo by vás zaujímať

  1. Najlepším biznisom je byť kajúcnik
  2. Peter Kovařík, Generálny štátny radca MV SR
  3. Má verejnosť dostatok objektívnych informácií?
  4. Klamal verejne Hamran? Advokát Ribár upozorňuje na okolnosti rýchleho prevelenia Štefana Hamrana do Popradu.
  5. TOTO určite nečakali

Rozsudok pre Kaľavského

Podľa obžaloby mal Ján K. od novembra 2019 do marca 2021 prijať od Petra P. alias Tigra hotovosť či mobilný telefón ako protihodnotu za poskytovanie informácií z prostredia NAKA. Petrovi P. mal okrem iného vyzradiť informácie o pripravovaných vyšetrovacích alebo operatívnych úkonoch voči nemu i skupine takáčovcov.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry navrhoval uložiť deväťročný trest väzenia a peňažný trest 5000 eur. Obhajkyňa Eva Mišíková považuje obžalobu podanú na Jána K. za nedôvodnú a nezákonnú.

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku mu vymeral úhrnný sedemročný nepodmienečný trest odňatia slobody a peňažný trest 5000 eur. Utorkové rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.

Tiger a Emmel

V apríli 2021 sa začal odvíjať príbeh „Tigra“ a iného vyšetrovateľa NAKA – Tomáša Emmela. Peter Petrov bol v tom čase podozrivý z viacerých závažných ekonomických trestných činov. Podľa dostupných správ patril k členom mafiánskej skupiny „takáčovcov.“

Vysoký trest mu hrozil aj v daňovej kauze. A potom, keď začala „očista“ sa z neho stal kajúcnik.

Spletitý príbeh má súvislosť aj s Jánom Kaľavským. Práve toho kontaktoval Emmel s tým, že mu istý pán prokurátor nakázal vypočuť v kauze aj „Tigra.“ V kauze, s ktorou nič nemal.

Petrov klame

A tu vzniklo „Tigrovo“ prehlásenie, ktoré povie viac, ako hodiny vysvetľovania celého zamotaného príbehu.

„Petrov podľa uznesenia Emmelovi navrhol, že je potrebné sa stretnúť, aby sa s ním dohodol na tom, že on bude vypovedať tak, ako mu vyšetrovateľ povie, pretože on (Petrov) si potrebuje „vyriešiť hlavne seba“ a aby bol aj vyšetrovateľ spokojný: „Tomi, čo sa my dvaja dohodneme, to budem vypovedať, aby ti to sedelo,“ povedal Petrov.

A dodal: „Ja si hľadím hlavne naše záujmy a moje záujmy a za to som ja zvolil takúto cestu a bolo mi prisľúbené, že Repa nebude proti mne vystupovať na základe toho, čo Makó vypovedal,“ uviedol denník Trend.

Čestný človek očisty

Ako to skončilo? „Čestný kajúcnik očisty“ Peter Petrov si spomenul, že vlastne tento vyšetrovateľ, ktorý ho odmietal vypočuť(keďže chýbal zákonný dôvod, len to chcela ÚŠP) spáchal korupciu.

Uplácať ho mal ďalší „čestný človek očisty,“ pán Slobodník. Áno, ten, ktorému sa „Tiger“ chcel pomstiť. A Pomstiť sa mal za čo aj Emmelovi, ktorý „pchal nos tam, kde nemal,“ a až „príliš sa staral o vzťahy medzi týmto kajúcnikom a „chlapcami“ Hamrana a Lipšica.

Kajúcnici majú pamäť ako slony

Za čo získavajú takmer úplnú alebo úplnú beztrestnosť. Od Lipšicovej prokuratúry. Kaľavský, ktorý bol v známej skupine „našich elitných chlapcov,“ a rozhodol sa vypovedať o ich zverstvách, dostane, ak rozsudok ŠTS nadobudne právoplatnosť, sedem rokov za mrežami.

Kým jeho ex kolegovia Ďurka, Čurillla a spol, ako trestne stíhaní, postupujú po policajných priečkach a ako už vieme, riadia nielen políciu, ale i náš pekný právny štát.

A prepojenia na šéfov očisty

No a nezabudnime aj na legálne získanú nahrávku Petra Petrova, na ktorje okrem iného priznáva, že Matovičovej žene „optimalizoval“ dane. A taktiež, že: “

 „Ja som im dohodol Zemáka, aby vypovedal proti Makóovi. Tiež som im dohodol to, že zosúladili výpovede Csabu Domotora so Zemákom, aby im sedeli.

Ja som im vybavil Jakuzu, že vypovedal o tom vydieraní Makó, čo boli v tom Den Bravene, či kde to boli. To som všetko zabezpečil ja, Čurilla to vie. Na mne stojí aj Kučerkova legalizácia, Očistec, Judáš, všetko.“

A tu asi súdny človek pochopí a nájde odpoveď na svoju otázku. Prečo „očista“ stojí na kajúcnikoch. Prečo získavajú beztrestnosť za závažnejšie zločiny, o ktorých vypovedajú v súvislosti s inými osobami.

Podobnosť čisto náhodná

Takže, keď si to zhrnieme, máme mafiánov, vďaka ktorým poctiví policajti končia v celách. Kajúcnikov, ktorí sami povedia(potvrdil to Tiger i Emmel) , že budú „vypovedať to, čo treba a na koho treba.“ A nevadí to žiadnym našim „špecializovaným zložkám.“

Je ale takýto človek ako svedok naozaj dôveryhodný? Naozaj? Pretože poznáme aj kauzu iného „pracovníka očisty.“ Ten je pre ÚŠP a ŠTS „úctyhodným a dôveryhodným svedkom,“ v xy kauzách. Len v jednej jedinej nie. V tej, v ktorej obvinil z brania stotisícového úplatku pána Mikulca..

Zdroj: TREND, PLUS7 Dní, Aktuality, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kajúcnik prezývaný „Tiger“ sa v minulosti priznal, že si vymýšľa. Súdy mu však veria ďalej

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie