eReport.sk
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová. Foto: tasr

PRIESKUM: Komu najviac dôverujú Slováci? Čaputovú zosadil z prvého miesta tento muž

Najdôveryhodnejším spomedzi slovenských politických lídrov je šéf mimoparlamentného Hlasu-SD a nezaradený poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini. Dôveruje mu 44 percent a nedôveruje 53 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 25. do 31. mája na vzorke 1008 respondentov.

Fico si delí priečku so Sulíkom

Na druhom mieste v prieskume skončila prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorej vyjadrilo dôveru 42 percent a nedôveru 57 percent opýtaných. Na treťom mieste sa umiestnil vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) s dôverou na úrovni 30 percent a nedôverou 68 percent.

Lídrovi Smeru SD Robertovi Ficovi dôveruje podľa výsledkov prieskumu 30 percent a nedôveruje 68 percent opýtaných. Premiér Eduard Heger (OĽANO) má dôveru 27 percent a nedôveru 71 percent ľudí. Nasleduje predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), ktorému vyjadrilo dôveru 25 percent a nedôveru 72 percent respondentov. Lídrovi mimoparlamentného hnutia Republika a europoslancovi Milanovi Uhríkovi dôveruje 24 percent a nedôveruje 59 percent opýtaných.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Na ilustračnej snímke volebná urna vo voľbách do Národnej rady SR.
  3. Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán
  4. Na snímke nový komisár pre deti Jozef Mikloško.
  5. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  6. Robert Kaliňák na snímke z videa
  7. Eduard Heger
  8. Slovenský premiér Eduard Heger.
  9. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  10. Zuzana Čaputová

Predseda mimoparlamentného hnutia KDH Milan Majerský má 22-percentnú dôveru a 47-percentnú nedôveru opýtaných. Šéf mimoparlamentnej SNS Andrej Danko má 21-percentnú dôveru a 74-percentnú nedôveru opýtaných. Predsedovi mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi dôveruje podľa prieskumu 19 percent a nedôveruje 48 percent opýtaných ľudí.

Slovaci najmenej dôverujú Remišovej, Kotlebovi a Matovičovi

Z prieskumu ďalej vyplýva, že vicepremiérke a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej (Za ľudí) dôveruje 17 percent a nedôveruje 79 percent respondentov. Šéf ĽSNS Marian Kotleba má dôveru 11 percent a nedôveru 85 percent osôb. Ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) vyjadrilo dôveru tiež 11 percent a nedôveru 88 percent opýtaných.

Osempercentnú dôveru vyslovili opýtaní predsedovi mimoparlamentnej strany Aliancia Krisztiánovi Forróovi, nedôveru zasa 40 percent opýtaných.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM: Komu najviac dôverujú Slováci? Čaputovú zosadil z prvého miesta tento muž

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti