eReport.sk
Orbán výrazne zmenil postoj
Maďarský premiér Viktor Orbán. Zdroj: tasr

Čo nejde u nás, v Maďarsku áno. A dokonca to podporuje významná časť tamojších ľudí!

Slovákom sú až priveľmi dobre známe „doťahovačky“ ministra financií Matoviča a ministra hospodárstva Sulíka na zavedenie zdaňovania mimoriadnych ziskov firiem. Kým oni sa na tom dohodnúť nedokážu, Maďari sú za. A to takmer tromi štvrtinami obyvateľov.

Zdanenie mimoriadnych ziskov firiem súvisiacich s vplyvmi koronavírusovej pandémie a vojny na Ukrajine, ktorú zaviedla v Maďarsku vláda premiéra Viktora Orbána, podporuje až 70% Maďarov. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odkazom na výsledky prieskumu verejnej mienky inštitútu Nézőpont Intézet zverejnené vo štvrtok spravodajským serverom telex.hu.

Banky a nadnárodné spoločnosti majú väčšie zisky

Iba 23% opýtaných sa vyjadrilo proti takémuto zdaneniu, ktoré sa dotkne leteckých, ropných, farmaceutických, telekomunikačných spoločností, ale aj maloobchodných reťazcov a poisťovní. Orbán 25. mája avizoval, že v záujme pomoci rodinám v ťažkej ekonomickej situácii jeho kabinet založí fond na ochranu režijných nákladov domácností, do ktorého budú prispievať banky a kooperácie zo svojho nadmerného zisku, ako aj fond obrany, z ktorého bude posilnená armáda.

Vojna sa naťahuje, bruselská politika sa nezlepšuje, čo spolu vedie k drastickému zvyšovaniu cien.

Viktor Orbán, premiér Maďarska

„Vojna sa naťahuje, bruselská politika sa nezlepšuje, čo spolu vedie k drastickému zvyšovaniu cien,“ povedal Orbán, podľa ktorého v súčasnosti chráni rodiny v Maďarsku znižovanie režijných nákladov domácností, avšak cena energií neustále stúpa, preto je čoraz ťažšie chrániť tieto rodiny. „Navyše treba neodkladne posilniť armádu,“ dodal. Podľa premiéra vplyvom rastúcich úrokov a cien prichádzajú banky a nadnárodné spoločnosti k väčším ziskom, preto sa vláda rozhodla zriadiť fondy, z ktorých bude hradená ochrana rodín a posilnenie ozbrojených síl.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Chaos v parlamente pokračuje
  2. Viskupič ruka v ruke s Matovičom
  3. Na archívnej luxemburský premiér Xavier Bettel.
  4. Vztýčením štátnej vlajky s vojenskou poctou pred parlamentom v Budapešti za účasti maďarského prezidenta Jánosa Ádera sa začali v sobotu 4. júna 2016 oficiálne podujatia Dňa spolupatričnosti.
  5. Milosrdná Čaputová?
  6. Na ilustračnej snímke lietadlo spoločnosti Ryanair.
  7. Maďarské deti na tribúnach počas futbalového zápasu Anglicko - Maďarsko.
  8. Solidárnosť Európy je viac ako potrebná

Vláda detaily mimoriadnej dane na zisky veľkých firiem zverejnila v noci na nedeľu (5. 6.). Od tohto opatrenia si kabinet sľubuje príjmy vo výške 800 miliárd HUF (2,04 miliardy eur). (1 EUR = 391,25 HUF)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo nejde u nás, v Maďarsku áno. A dokonca to podporuje významná časť tamojších ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre