eReport.sk
Predseda strany SaS Richard Sulík.
Predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: tasr

Prežije Sulík odvolávanie? Poslanci zo Sme rodina a Za ľudí ho podržia

Poslanci Národnej rady (NR) SR za Sme rodina ani Za ľudí nebudú hlasovať za odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) z funkcie. Poslanci OĽANO podľa šéfa klubu Michala Šipoša oznámia svoj postup tesne pred hlasovaním. O opozičnom návrhu na odvolanie Sulíka má plénum rokovať vo štvrtok (16. 6.).

„Určite nebudeme hlasovať za jeho odvolanie, môže sa stať, že sa môže niekto zdržať, ale to nie je hlasovanie za odvolanie,“ povedal v stredu novinárom predseda Sme rodina a NR SR Boris Kollár.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zuzana Čaputová
  2. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  3. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.


Poslanec zo Za ľudí Juraj Šeliga bude hlasovať proti. „Nebudeme hlasovať za jeho odvolanie,“ skonštatoval. Koalícia podľa neho prežije hlasovanie o návrhu na odvolanie Sulíka.

Kollár by chcel po skončení odvolávania pozvať Sulíka aj premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) do NR SR. „Vysvetlíme si nejaké veci, aby sme mohli fungovať,“ skonštatoval.

Poslanci SaS podržia svojho šéfa vo funkcii. Podľa predsedníčky klubu Anny Zemanovej je Sulík momentálne najdôveryhodnejší minister v koalícii.

Plénum má riešiť návrh na vyslovenie nedôvery Sulíkovi vo štvrtok popoludní po Hodine otázok. Návrh okrem zástupcov Smeru-SD podpísali aj nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa. Sulíka chce opozícia odvolávať pre pasivitu pri predkladaní návrhov na zmiernenie vplyvov zdražovania energií a pohonných látok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prežije Sulík odvolávanie? Poslanci zo Sme rodina a Za ľudí ho podržia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti