eReport.sk
Právny štát našich prezidentov
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: tasr

VIDEO Šéf SIS našich prezidentov Rulíšek sedel v „rade očisty,“ ktorá podporovala „čurillovcov“


Právny štát našich prezidentov. Zuzana Čaputová nesklamala. Stačí už lne počkať na zatknutie prokurátora Chyľa, sudcu Fitta, či rovno generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku. To sa podľa kuloárnych informácií už malo konať. Je ale dosť možné, že niekomu „došlo,“ že najlepšie by bolo najprv úplne odstaviť Michala Aláča. Ktorého prezidentka, ktorá „si ctí demokraciu a právny štát,“ odvolala z funkcie šéfa SIS. Lebo je tretsne stíhaný. Ako veľmi si pani magisterka ctí zákon, pokiaľ ide o jej a prezidentových chlapcov, si môžete prečítať napríklad aj v tomto článku.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Štefan Harabin a Zuzana Čaputová.
  2. Vláda strachu
  3. Mazákova elita
  4. Nepozná Mazák kompetencie Súdnej rady SR?

Právny štát našich prezidentov

Dňa 20. septembra 2021 zasadala prvýkrát „Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát.“ Zriadili ju páni Matovič a Heger ako priamu rekciu na to, že si niekto „dovolil“ obviniť „čurillovcov.“

„Novovzniknutá Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát bude zasadať osem hodín každý jeden deň dovtedy, kým sa situácia nevyrieši,“ uviedol vtedy pán Matovič. Ide o presne toho istého, ktorý spolu s pánom Mikulcom kričal, že treba odvolať Šimka, „aby nepolitizoval políciu.“

„Pre očistu, ktorú Slovensko nevyhnutne potrebuje, potrebujeme v prvom rade garantovať odvážnym vyšetrovateľom a prokurátorom, že môžu ísť po krku zbohatlíkom, ktorí roky rozkladali Slovensko,“ dodal vtedy politik a člen vlády Matovič.

Tomáš Rulíšek

Bol jedným z členov tejto „rady očisty,“ ktorá mala honosný názov o prinavrátení dôvery v právny štát. Už len z Matovičových vyjadrení je ale dostatočne zrejmé, prečo vznikla.

A tak potom, ako úradník rezortu vnútra vyhodil ministra vnútra i riaditeľa SIS. Nič nebráni zrejme tomu, aby sa dokončilo to, čo bolo už dávno začaté. Veď ak pán Rulíšek sedel v takejto „rade,“ potom je viac ako nepravdepodobné, že by „zavadzal pri očiste.“

Navyše sa včera sociálnymi sieťami začala šíriť aj zatiaľ neoverená informácia, že pán Rulíšek je dlhoročný blízky kamarát právoplatne odsúdeného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica..

 Možno by stačilo

Keby prezidentkin premiér v priamom prenose nevyhlasoval veci ako „Aláč musel byť odvolaný, lebo je trestne stíhaný. „Čurillovci“ nemusia, lebo to je niečo iné. To sa nedá ani porovnávať.

Pán Ódor teda verejne vyhlásil, že ten zákon asi neplatí rovnako pre každého. A že ani ten právny štát zrejme až tak dobre nefunguje. Ale to nevadí. „Očista“ je oveľa dôležitejšia. Ako zákon, ako právo.

Len pre pripomenutie, lebo opakovanie je matka múdrosti. (Teda, asi to neplatí vždy..)

 Zákon č. 408/2006 Z. z. o štátnej službe.

§ 46
Dočasné pozbavenie výkonu štátnej služby
(1) Policajt sa musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej
služby, ak by jeho ďalšie ponechanie vo výkone štátnej
služby ohrozovalo dôležitý záujem štátnej služby alebo
priebeh objasňovania jeho konania a je dôvodne podozrivý, že
a) porušil služobnú povinnosť zvlášť hrubým spôsobom, alebo
b) spáchal trestný čin.

Keby niekto prestal klamať

Apropó pán Ódor, buď ste dostali od svojich prezidentov nesprávne informácie, alebo ste verejne klamali.

„Čurillovcov,“ žiadny súd doteraz neoslobodil a nepovedal o nich, že boli trestne stíhaní nedôvodne. Keby sa tak stalo, nemohli byť aj dnes, 24. augusta 2023, stále trestne stíhaní a obvinení. Súd len povedal, že nebudú trestne stíhaní vo väzbe, ale na slobode.

Nuž, ale vieme.. očista.. nedajte sa rušiť..

Zdroj: TK Ódor, tasr, TV Noviny, slovlex,

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šéf SIS našich prezidentov Rulíšek sedel v „rade očisty,“ ktorá podporovala „čurillovcov“

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: