eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

P. Bystrica: Žiaci základných škôl a dôchodcovia budú v MHD cestovať zadarmo

Žiaci základných škôl a starobní dôchodcovia budú od 1. januára cestovať mestskou hromadnou dopravou (MHD) v Považskej Bystrici bezplatne. Informoval o tom primátor Považskej Bystrice Karol Janas.

„V ďalších rokoch chceme bezplatné cestovanie rozšíriť aj o ďalšie kategórie, aby v horizonte dvoch – troch rokov bola MHD v Považskej Bystrici úplne zadarmo pre všetkých cestujúcich. To nám určite prinesie aj redukciu počtu automobilov v meste a na centrálnych parkoviskách. Naším cieľom je skrátka ponúknuť ľuďom čo najpohodlnejšiu a najrýchlejšiu dopravu. Vidíme to ako dôležitý cieľ do budúcnosti,“ priblížil primátor. Ako dodal, v auguste minulého roka vznikol nový dopravný podnik mesta, ktorého stopercentným vlastníkom je mesto Považská Bystrica. Vznik samostatnej spoločnosti bol podľa neho dobrým krokom.

„Ukazuje sa, že sme urobili veľmi dôležitý krok z hľadiska budovania mestských podnikov. Možno ten najdôležitejší za posledné desaťročia. Predtým mestskú hromadnú dopravu zabezpečovala dopravná spoločnosť, v nej malo mesto len 34-percentný podiel. Naše rozhodujúce právomoci tak boli spojené s veľmi obmedzenými možnosťami, dnes máme okrem stopercentného vlastníctva nad dopravným podnikom aj plnú manažérsku kontrolu,“ doplnil Janas.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

P. Bystrica: Žiaci základných škôl a dôchodcovia budú v MHD cestovať zadarmo

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti