tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
lepšie vzťahy bez orbána
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Zdroj: fb/orbanviktor

Orbán jasne a stručne: Našim šéfom nie je Brusel! Sme suverénny maďarský národ

Podľa šéfa maďarského vládneho kabinetu Viktora Orbána Európska únia (EÚ) nie je v Bruseli. „EÚ je vo Viedni, Budapešti, Varšave, Berlíne a v Madride,“ odkázal premiér Orbán svojim občanom v pondelok prostredníctvom na sociálnej siete. Doplnil, že je veľmi dôležité, mať v tomto smere jasno.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Donald Trump, Viktor Orbán a Péter Szíjjartó.
  2. Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.
  3. Maďarský premiér Viktor Orbán.
  4. Ukrajinská reperka Alina Pašova.
  5. Maďarský premiér Viktor Orbán

Orbán, ktorého politika je dlhodobo terčom stupňujúcej sa kritiky mnohých európskych lídrov, vrátane predstaviteľov slovenskej vlády, odmieta akékoľvek „hejty“ na svoje rozhodnutia. „Ja nechcem vybabrať s ostatnými Európanmi, ale chcem k spoločnému európskemu rozhodnutiu pridať naše vlastné názory. Preto sa podieľame na každom rozhodnutí, vždy dávame svoj názor,“ vysvetlil najmocnejší maďarský politik, s tým, že „ak príde pozícia, s ktorou nesúhlasíme, tak to signalizujeme.“

Ak návrhy EÚ nie sú dobré, spoločné rozhodnutie nepadne

Orbán na záver svojho príspevku na Facebooku svojim občanom ozrejmil aj to, ako maďarská vláda v tejto súvislosti vníma rolu samotného Bruselu a jeho unijných úradníkov. „Brusel nie je náš šéf. Sme samostatný, nezávislý a suverénny maďarský národ. Podieľame sa na spoločných rozhodnutiach. Ak nie sú pre nás dobré, povieme to. Ak nie sú dobré a vieme ich stopnúť, tak spoločné rozhodnutie (EÚ – pozn. red.) nepadne,“ dodal Viktor Orbán.

Zdroj: fb/orbanviktor

Orbán svoj status zverejnil v pondelok (1.8.), teda práve v deň, keď podľa hovorca premiéra Bertalana Havasiho s delegáciou odcestoval do Spojených štátov. Tam sa sa zúčastní na letnej konferencii zorganizovanej Americkou konzervatívnou úniou (ACU), uviedol pre agentúru MTI Havasi. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

V USA Orbána sprevádza aj Szíjjartó

Výročná Konferencia konzervatívnej politickej akcie (CPAC) sa bude konať v texaskom Dallase. Orbána pozvali organizátori, aby 4. augusta vystúpil s jedným z otváracích prejavov.

Maďarského premiéra sprevádza politický riaditeľ jeho úradu Balázs Orbán, šéf diplomacie Péter Szijjártó a predseda zahraničného výboru maďarského Národného zhromaždenia Zsolt Németh.

Liberalizmus Západu prirovnal ku komunistickej diktatúre

Pravicovú politickú konferenciu CPAC každoročne od roku 1974 usporadúva ACU. V takmer polstoročnej histórii sa z nej stalo podujatie, ktoré mobilizuje desaťtisíce konzervatívcov, pripomenul v tejto súvislosti spravodajský server privatbankar.hu.

Orbán 19. mája vystúpil s prejavom aj na budapeštianskej konferencii CPAC, ktorú prvýkrát usporiadali v Európe. „Problémom v Amerike i západnej Európe je dominancia progresívnych liberálov,“ vyhlásil vtedy predseda maďarskej vlády, ktorý liberalizmus Západu prirovnal ku komunistickej diktatúre.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán jasne a stručne: Našim šéfom nie je Brusel! Sme suverénny maďarský národ

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku