eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán
Viktor Orbán počas prejavu v Dallase. Zdroj: fb/viktor orban

VIDEO Orbán v USA citoval Jána Pavla II: Neexistuje nepriateľ, ktorého by už Kristus dávno neporazil!

Podstatou úspechu maďarskej vládnej strany Fidesz je, že si ctí židovsko-kresťanské tradície. Venuje sa tiež otázkam „genderu“ a migrácie, povedal predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vo štvrtok v úvode výročnej Konferencie konzervatívnej politickej akcie (CPAC) v texaskom Dallase. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na priamy prenos premiérovho prejavu na webovej stránke maďarskej verejnoprávnej televízie M1.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Spolu sme silou!
  2. Dotazník Zastavme Brusel Brusel nepotešil
  3. Viktor Orbán znovu prekáža
  4. zavedenie sankcií voči Maďarsku
  5. Judit Vargová, maďarská ministerka spravodlivosti.
  6. Potrebuje svet jadrovú vojnu?

O vojne na Ukrajine premiér povedal, že Maďarsko je v plnej miere solidárne s ukrajinským obyvateľstvom a dodal, že bez americko-ruských rokovaní nikdy nebude na Ukrajine mier.

„Potrebujeme silnú Ameriku so silným vodcom“

„Našou predstavou budúcnosti je, že globalisti môžu ísť do pekla! Ja som prišiel do Texasu. Neviem poradiť, čo by ste mali urobiť, avšak tvrdím, že dosiahnuť mier dokážu iba silní vodcovia. Potrebujeme silnú Ameriku so silným vodcom,“ konštatoval Orbán s poznámkou, že svet čaká odpoveď týkajúcu sa budúcnosti od Spojených štátov. Vo štvrtok (4.8.) ministerský predseda Maďarska zverejnil celý svoj prejav na Facebooku.

VIDEO Celý prejav Orbána na CPAC v Dallase (maďarsky/anglicky)

Zdroj: fb/orbanviktor

„Musíme bojovať!“

Časť zo svojho prejavu zverejnil Orbán na sociálnej sieti aj v piatok. Počas príhovoru účastníkom konferencie si pomohol aj posolstvom poľského pápeža Jána Pavla II.

„Musíme bojovať! Víťazstvo nie je nikdy možné, ak pôjdeme smerom najmenšieho odporu. Musíme si vziať späť inštitúcie vo Washingtone v Bruseli. Musíme v sebe navzájom objaviť priateľov a koalície. Musíme skoordinovať pohyby našich skupín, pretože čelíme rovnakej výzve,“ vysvetľoval Američanom v anglickom jazyku maďarský premiér.

„Netreba sa báť, verme pápežovi Jánovi Pavlovi“

Orbán v štáte Texas tiež pripomenul, že v roku 2024 si budú voliť nového prezidenta aj politikov do Kongresu. „U nás budú v tom istom roku voľby do Európskeho parlamentu. Tieto dve miesta (Brusel a Washington – pozn. red.) budú definovať dva fronty bojujúce za západnú civilizáciu,“ konštatoval predseda maďarskej vlády. Ako ďalej uviedol, „máme dva roky, aby sme sa pripravili.“

„Nebude to ľahké. Ale netreba sa báť, verme pápežovi, svätému Jánovi Pavlovi, verme posolstvu poľského pápeža: ´Neexistuje žiaden nepriateľ, ktorého by už Kristus dávno neporazil. ´ Takže poďme a zvíťazme! Boh nech požehná Texasu. Boh nech požehná nášmu priateľstvu! Všetko dobré a dovidenia!“ – zakončil svoj dynamický prejav Viktor Orbán, prítomní na jeho slová reagovali potleskom v stoji.

VIDEO Viktor Orbán v Dallase: Musíme si vziať späť inštitúcie vo Washingtone v Bruseli

Zdroj: fb/orbanviktor


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Orbán v USA citoval Jána Pavla II: Neexistuje nepriateľ, ktorého by už Kristus dávno neporazil!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti