tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Viktor Orbán. Foto:tasr

Do Orbána sa pustili lídri politických frakcií v EP: Porušuje hodnoty zakotvené v zmluvách EÚ!

Lídri politických skupín v Európskom parlamente v sobotu odsúdili minulotýždňové výroky maďarského premiéra Viktora Orbána o miešaní rás v Európe a Maďarsku. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Takzvaná konferencia predsedov, ktorú tvorí predseda EP a šéfovia jednotlivých parlamentných frakcií, vo svojom vyhlásení uvidela, že Orbánovo „otvorene rasistické“ varovanie pred vytváraním rasovo zmiešaných národov je neprijateľné a porušuje hodnoty zakotvené v zmluvách EÚ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Donald Trump, Viktor Orbán a Péter Szíjjartó.
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán počas tlačovej konferencie s rakúskym kancelárom Karlom Nehammerom vo Viedni 28. júla 2022.
  3. Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.
  4. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
  5. Šéf strany Fidesz a maďarský premiér Viktor Orbán.
  6. Na ilustračnej snímke čerpacia stanica s regulovanými cenami základných druhov benzínu a nafty v severomaďarskom Komárome.
  7. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Vedúci predstavitelia EP zároveň vyzvali Európsku komisiu a Európsku radu, aby Orbánove výroky čo najdôraznejšie odsúdili. EK sa zatiaľ k prípadu oficiálne nevyjadrila, no jej podpredseda Frans Timmermans v stredu na Twitteri nazval rasizmus „jedovatým politickým výmyslom, ktorý by nemal mať v Európe miesto“. Orbána však v tvíte priamo nespomenul.

Orbán v prejave na 31. letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad okrem rusko-ukrajinskej vojny hovoril aj o miešaní rás. „(My Maďari) nie sme zmiešaná rasa a nechceme sa stať miešanou rasou,“ vyhlásil okrem iného Orbán, varujúc pred miešaním Európanov s Neeurópanmi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do Orbána sa pustili lídri politických frakcií v EP: Porušuje hodnoty zakotvené v zmluvách EÚ!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku