eReport.sk
Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.
Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó. Foto: fb/szijjarto.peter.official

Kto je najškodlivejší politik v dejinách EÚ? Péter Szíjjartó to povedal na plné ústa!

V Maďarsku platí nulová tolerancia voči antisemitizmu a rasizmu, čo je srdcovou záležitosťou aj premiéra Viktora Orbána. Obviňovať ho z rasizmu je preto absurdné, reagoval v stredu pre komerčnú televíziu ATV minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
  2. Napätie medzi Ukrajinou a Maďarskom rastie
  3. Azerbajdžan je kľúčovou krajinou
  4. Šéf strany Fidesz a maďarský premiér Viktor Orbán.
  5. Viktor Orbán.
  6. zavedenie sankcií voči Maďarsku
  7. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
  8. Bezpečnostný analytik Radovan Bránik.

Orbán sa v sobotňajšom (23.7.) prejave na 31. letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad dotkol aj otázky miešania rás. „Nie sme (Maďari) zmiešaná rasa a nechceme sa stať miešanou rasou,“ vyhlásil okrem iného Orbán, varujúc pred miešaním sa Európanov s Neeurópanmi.

Útočia a prekrúcajú, odkázal Szíjjartó

„Je však pravda aj to, že od roku 2015 – odkedy čelí európsky kontinent enormnému migračnému tlaku a my vedieme úplne verejne protiimigračnú politiku v záujme toho, aby sme zaručili bezpečnosť Maďarska a maďarskej spoločnosti – nás napádajú a naše vyjadrenia k tejto otázke prekrúcajú,“ dodal Szijjártó.

Podľa slov šéfa maďarskej diplomacie ide o rovnaké obvinenia, aké v čase stavania hraničných zábran na južných hraniciach Maďarska v roku 2015 zazneli z úst politikov, na ktorých mená si dnes už európska verejnosť ani nespomenie.

O Timmermansovi si Szíjjartó nemyslí nič dobré

ATV pripomína, že Orbánove slová o miešaní rás vyvolali veľké pobúrenie na medzinárodnej scéne a viacerí predstavitelia ich označili za nacistické. 

Výkonný podpredseda Európskej komisie (EK) zodpovedný za Európsku zelenú dohodu Frans Timmermans (vľavo) a slovenský premiér Eduard Heger počas prijatia v historickej budove Úradu vlády SR 4. februára 2022 v Bratislave. – Foto: tasr

Podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans na Twitteri v tejto súvislosti poznamenal, že rasizmus je „jedovatý politický vynález“ a v Európe, ktorej sila pochádza z rozmanitosti, by preň nemalo byť miesto.“

Szijjártó na to v ATV reagoval, že Timmermans je „najškodlivejší politik v dejinách Európskej únie“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto je najškodlivejší politik v dejinách EÚ? Péter Szíjjartó to povedal na plné ústa!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti