tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán.
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Maďarská opozícia chcela kritizovať Orbána v parlamente. Ten im však nedal šancu

Poslanci maďarskej vládnej strany Fidesz neprišli v pondelok popoludní na mimoriadnu schôdzu Národného zhromaždenia, ktorú zvolalo šesť opozičných strán. Podľa spravodajského servera index.hu tak schôdza nebola uznášaniaschopná, informuje spravodajca TASR.

Opozičné strany Demokratická koalícia (DK), MSZP, Jobbik, Politika môže byť iná (LMP), Dialóg a Momentum, ktoré sa v aprílových parlamentných voľbách uchádzali o hlasy voličov v rámci zoskupenia V jednote za Maďarsko, iniciovali zvolanie mimoriadnej schôdze minulý týždeň.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Donald Trump, Viktor Orbán a Péter Szíjjartó.
  2. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
  3. Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán
  4. Judit Vargová, maďarská ministerka spravodlivosti.

Poslanci opozície na úvod schôdze kritizovali vládu za dlhodobo chybné kroky, ktorých následky v súčasnom období vojny a energetickej krízy zasiahnu obyvateľstvo. Medzi takéto chyby patrí podľa nich závislosť na ruskom plyne a na ruskej rope, zrušenie štátnych potravinových rezerv, poskytnutie ornej pôdy podnikateľom blízkym Fideszu, ale aj popieranie klimatickej krízy.

Po vystúpeniach opozičných poslancov bola mimoriadna schôdza pre neúčasť poslancov vládneho bloku Fidesz-KDNP ukončená. Opozičné strany chceli na tejto schôdzi prerokovať návrhy týkajúce sa okrem iného vládou avizovaných zmien v režijných nákladoch domácností, tepelnej izolácie obytných budov či zníženia daňového zaťaženia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarská opozícia chcela kritizovať Orbána v parlamente. Ten im však nedal šancu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku