eReport.sk
Richard Sulík (SaS)
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Sulík obhajuje účasť svojej dcéry na Expo: Je právnička, využila možnosť zúčastniť sa!

Ministerstvo hospodárstva dnes bez dodania príslušných dokumentov prostredníctvom tlačovej správy uverejnilo viaceré argumenty, ktoré majú vysvetľovať účasť Alexandry Sulíkovej na výstave Expo, kam spolu so svojim otcom cestovala vládnym špeciálom. Ministerstvo tvrdí, že si náklady hradila sama. V jej zmluve s ministerstvom je však uvedené, že náklady pôjdu na účet ministerstva.

Alexandra Sulíková je podľa ministerstva právnička zaoberajúca sa energetickým právom a preto využila možnosť zúčastniť sa na tematickom týždni Expo venovanom energetike. „Poviem otvorene, že ma jej záujem potešil, pretože svoje deti vídam minimálne, preto som s jej účasťou súhlasil, aby sme mohli aspoň takto skĺbiť prácu s časom stráveným spolu,“ povedal minister. Sulíkovci zároveň neboli ubytovaní v hoteli spolu so zvyškom delegácie, ale prenajali si súkromné ubytovanie, ktoré si hradia sami. „Nikdy by som si nedovolil využívať prostriedky štátu na takýto účel. Takých majstrov sme tu už mali a kritizovali sme ich za to,“ dodal.

Unikli dokumenty slovenskej delegácie

V stredu večer (3. 11.) unikli na internet naskenované kópie cestovných pasov členov slovenskej delegácie, ktorá je momentálne v Dubaji na svetovej výstave Expo. Ako informovali viaceré médiá, sú medzi nimi súkromní podnikatelia, zamestnanci ďalších štátnych inštitúcií či novinári, ktorí cestu spravodajsky monitorujú. Súbor s informáciami bol nahratý na portál uloz.to, následne bol však vymazaný.

Viac z domácej politiky:

  1. Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Peter Pellegrini počas tlačovej besedy.
  3. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  4. Richard Sulík (SaS)

Aktuálne zisťujeme, čo sa presne stalo a z akého dôvodu boli tieto údaje zverejnené. V prípade, že zistíme protiprávne konanie, obrátime sa na príslušné úrady,“ reagovala hovorkyňa MH SR Katarína Matejková. Účasť Sulíkovej dcéry kritizovala opozičná strana Smer-SD či mimoparlamentná strana SNS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík obhajuje účasť svojej dcéry na Expo: Je právnička, využila možnosť zúčastniť sa!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti