eReport.sk
Nvotová sa nevzdáva
"Demokratka" Dorota Nvotová. Zdroj: reprofoto rtvs

Aktivistka Nvotová „naštartovala“ Hamrana: Sťažovala sa na policajta, označila ho za fašistu!

Určite sa mnohí z našich čitateľov už stretli s nie práve príkladnými praktikami policajtov. Spomeňme si napríklad na časy najväčších covidových vĺn, kedy kolovali internetom rôzne videá, na ktorých policajti trestali občanov za nenosenie rúška tvrdým, agresívnym a fyzickým spôsobom. Ak cítite krivdu, môžete sa na mužov zákona samozrejme sťažovať, no v drvivej väčšine prípadov bez výsledku. To však nie je prípad (nielen) proukrajinskej aktivistky a speváčky Doroty Nvotovej, ktorej na činnosť prezídia PZ stačil status. Postup policajta mal byť však úplne v súlade so zákonom. Nvotovej však prekážalo, že na Ukrajinu nemal rovnaký názor ako ona. A tak vyzvala vedenie polície na čele s prezidentom Štefanom Hamranom, aby svojho podriadeného riešili.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Domácnosti reagujú na infláciu.
  2. Tak hlavne s úctou a slušne
  3. Upozornil na to známy advokát
  4. Režisér Nikita Slovák na archívnej snímke z januára 2017.
  5. Juraj Krúpa
  6. Nvotová „zdrhla“ do neznáma
  7. Atmosféra na bratislavskom Slavíne bola v pondelok 9. mája poriadne hustá.
  8. Herečka a speváčka Dorota Nvotová.

Policajt pred Nvotovou, ktorá mimochodom chvíľu pred tým porušila dopravné predpisy, čo sama priznáva, údajne vyjadril názor, že z Ukrajiny chodia na Slovensko len Sýrčania. Ten možno nie je úplne postavený na faktoch, ale faktom nebude asi ani to, že by týmto osobným názorom policajt podporoval vojnu a ruského prezidenta Vladimíra Putina. „Ťažko som preglgla. Uniformovaný policajt. Chcela som začať s monológom, ale mal môj občiansky aj vodičák a vypisoval mi šek na pokutu. Bála som sa, že bude vyššia,“ popísala svoju reakciu Nvotová.

Policajta za to nazvala fašistom

Nvotová na základe tohto názoru teda vyzýva na „vyčistenie policajného zboru od fašistov“. To, či je od radovej speváčky takáto požiadavka na mieste a či je na mieste, aby na ňu policajný zbor reagoval, už necháme na posúdení našich čitateľov.

K vami zverejnenému príspevku Vám touto cestou dávame na vedomie, že uvedenú udalosť preveríme a následne sa ňou budeme zaoberať.

Polícia SR – Bratislavský kraj.

„A tak len vyzývam Polícia SR – Bratislavský kraj Polícia Slovenskej republiky, aby si vyčistili policajný zbor od týchto fašistov. Policajt ma zastavil dnes o 11.00 na Legionárskej, spolu s dvoma milými policajtmi, ktorí v čase, keď mal tieto reči, boli v aute a riešili moje doklady a pokutu. Riešte to. Je to hnus!,“ vyzvala Políciu Nvotová, ktorá nepotrebovala žiadnu oficiálnu cestu na to, aby policajtov prinútila ihneď riešiť situáciu.

Zdroj: fb/dorotanvotova

„K vami zverejnenému príspevku Vám touto cestou dávame na vedomie, že uvedenú udalosť z úrovne vedenia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave preveríme a následne sa ňou budeme zaoberať,“ šokovalo dnes vedenie polície podľa Plus 7 dní.

Mimochodom, čo by za takýto rýchly postup dali napríklad tí, ktorým ukradli mobil a čakajú na zavŕšenie rôznych procesných úkonov, ktoré polícii zvyčajne trvajú tak dlho, že zlodej by zákonu ušiel aj pomalým krokom?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aktivistka Nvotová „naštartovala“ Hamrana: Sťažovala sa na policajta, označila ho za fašistu!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie