eReport.sk

Neočkovaný saskár poúča Matoviča. Po kritike ministra pribehla na pomoc aj Pročkova asistentka

Nápad ministra financií Igora Matoviča motivovať seniorov k očkovaniu päťstoeurovou poukážkou, ktorú by mohli uplatniť vo vybraných prevádzkach, vzbudzuje vášne. Hoci prešiel aj na vláde, financmajster tuší, že v parlamente zrejme neprejde. Nielen vďaka opozícii. Výhrady jasne komunikuje aj koaličná SaS.

Šéf liberálov dokonca spísal šesť dôvodov, prečo si myslí, že to nie je dobrý nápad a dokonca predpovedá, že to skončí fiaskom. Ozval sa aj ďalší expert zo SaS. Strana totiž Matovičovi navrhovala nie päťstoeurový ale stopäťdesiateurový bonus. To sa ale ministrovi financií málilo. „Ak minister financií hovorí, že 150 eur na ruku za očkovanie je málo, že až poukaz na 500 eur s možnosťou použitia niekedy v lete je dostatočná motivácia a vie potrebných pol miliardy eur nájsť vo verejných financiách, nebolo lepšie sa skôr pýtať odchádzajúcich sestričiek, aká suma by ich udržala v práci?“ rypol si Marián Viskupič.

Igor Matovič (OĽANO), v pozadí Boris Kollár (Sme rodina) počas tlačovej konferencie 26. novembra.

Matovič tuší, že jeho nápad s poukážkami možno v parlamente neprejde. – Foto: tasr

A nebolo by lepšie dať okamžitú mimoriadnu odmenu všetkým zdravotníkom, ktorí zostali a s vypätím všetkých síl liečia pacientov? Lebo stále sú to verejné financie a jeden z potrebných parametrov na ich použitie je maximálna efektívnosť. Teda tá neustále spomínaná hodnota za peniaze,“ prízvukoval poslanec za SaS a ako príklad uviedol nakúpené pľúcne ventilácie, ktoré nemá kto obsluhovať, pretože chýbajú zdravotníci.

– Foto: fb/igor.matovic.7

Mohlo sa ich nakúpiť menej a zvyšné peniaze mohli ísť na mzdy a odmeny extrémne vzácneho personálu, ktorý ich vie obsluhovať,“ poúča liberál Matoviča.

Hoci minister nereagoval, na pomoc mu pribehla poslanecká asistentka Mária Benová, ktorá pracuje napríklad pre Jozefa Pročka. „Problém je, že SaS i vy nerozumiete, že ak teraz zvýšime platy sestrám, tí dôchodcovia i tak umrú, lebo nebudú zaočkovaní a sestry skončia na psychiatrii,“ odpovedala Viskupičovi.

Čítajte viac:

Marián Viskupič je pritom zaujímavá postavička v rámci koalície. Verejne komunikuje, že sa nedal očkovať a nemá problém priznať, že porušil aj niektoré protipandemické nariadenia. Lezie s tým na nervy aj vlastným. V minulosti ho kritizovala napríklad stranícka kolegyňa Jana Bittó Cigániková, ktorá mu dokonca chcela vybaviť exemplárnu pokutu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neočkovaný saskár poúča Matoviča. Po kritike ministra pribehla na pomoc aj Pročkova asistentka

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti