eReport.sk
Boris Kollár. Foto: tasr

Zbláznil sa? Kollár radil dôchodcom predať 500-eurové poukážky priekupníkom za 400 eur. A máte keš!

Tak toto už je silná káva. Poslanci v parlamente riešia Matovičov nápad, ktorý by zabezpečoval očkovaným dôchodcom bonus v podobe 500-eurovej poukážky. Nápadom nie je nadšená koaličná SaS a zdá sa, že ani opozícia. S plamennou rečou na obranu nápadu ministra financií Igora Matoviča vystúpil aj šéf Sme rodina Boris Kollár.

Súčasný predseda národnej rady to zobral pekne „zostra“ a nezaprel pri tom v sebe ani podnikateľského ducha. Rozhodol sa pritom prihovoriť priamo dôchodcom. „Teraz hovorím k vám dôchodcovia. Vláda vám chce dať 100 eur keš v rámci tohto zákona, aby ste si mohli doplatiť zvýšenú cenu energií. A ďalšia vec, keď tento zákon prejde, môžete dostať 500-eurovú poukážku, alebo šek, alebo to bude karta, to už je jedno a každý deň môžete ísť na trojeurové menúčko, alebo to môžete dať vnúčikovi, alebo s tým môžete čokoľvek spraviť. Môžete to bárs aj predať priekupníkovi za 400 eur. A máte keš,“ šokoval nápadom Kollár.

Igor Matovič (OĽANO), v pozadí Boris Kollár (Sme rodina) počas tlačovej konferencie 26. novembra.

Kollár stojí za nápadom Igora Matoviča. “Viete,čo je to z neho dostať euro?” pýta sa. – Foto: tasr

Možné zneužitie poukážok bol pritom jedným z dôvodov, pre ktorý sa rozhodla nápad na vláde nepodporiť strana SaS. „To je najhoršia vec, keď tento zákon nepríjmeme,“ bedákal šéf Sme rodina a prihováral sa aj opozícii. „Ideme vyčítať ministrovi, že je ochotný pustiť perie. Ja skôr budem kozmonautom, ako z Igora vytlačím jedno euro. Viete, čo je to z neho dostať euro? To sú strašné problémy,“ opisoval Kollár.

Čítajte viac:

  1. Boris Kollár (Sme rodina)

Predseda národnej rady pripomenul, že potrebujeme očkovať približne 380 tisíc dôchodcov. „Toto je jedna z možností ako ich stimulovať. Ale ak si to prajete, môžeme to pokojne urobiť tuná zákonom. Máme 90 poslancov. Môžeme to dať povinne. Možno sa vám to páči viac, opozícia. Môžeme to dať povinne a nedáme nikomu 500 eur,“ pripomenul.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zbláznil sa? Kollár radil dôchodcom predať 500-eurové poukážky priekupníkom za 400 eur. A máte keš!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti