eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovič tuší, že jeho nápad zrejme neprejde. Na sociálnej sieti hovoril o “trápnučkom politikárčení”

Najskôr to vyzeralo nádejne. Pred pár dňami oznámil minister financií Igor Matovič spolu s koaličnými kolegom zo Sme rodina Borisom Kollárom, že má nápad, ako motivovať seniorov k očkovaniu a zároveň podporiť dotknuté prevádzky. Riešením mali byť poukážky na 500 eur, ktoré mohli očkovaní použiť v určitých prevádzkach.

Už vtedy však Matovič naznačil, že z jeho nápadu nie je príliš nadšená koaličná SaS. Pred rokovaním vlády v stredu však bol dosť sebavedomý a veril, že nápad nebude mať podporu iba na vláde, ale aj v parlamente. Po rokovaní však už taký optimista nie je a na sociálnej sieti uverejnil nie príliš veselý status.

500 € pre všetkých zaočkovaných 60+ a tým stovky miliónov eur navyše mimo bežnej pomoci pre najviac dotknuté sektory práve schválila vláda. Proti hlasovali jedine ministri SaS,“ opísal hlasovanie na vláde financmajster. „Bohužiaľ, v parlamente sa proti pomoci dôchodcom a najviac dotknutým podnikateľom zrejme postaví aj celá opozícia a návrh tým pádom neprejde. Uvidíme, pre koho je život dôchodcu cennejší ako trápnučké politikárčenie,“ dodal mierne rezignovane.

Čítajte viac:

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič tuší, že jeho nápad zrejme neprejde. Na sociálnej sieti hovoril o “trápnučkom politikárčení”

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti