eReport.sk
Marián Viskupič. Foto: tasr

Tak toto čakal asi málokto. Saskár o Ficovi: Z duše s ním nesúhlasím, ale…

Poslanec za SaS Marián Viskupič je zaujímavou postavou v koalícii, ale aj v rámci samotnej strany. Otvorene hovorí o tom, že sa nedal zaočkovať, praskol na seba, že porušil protipandemické opatrenia a z času na čas si rypne aj do ministra financií Igora Matoviča. Prekvapil aj teraz.

Viskupič sa totiž ako koaličný poslanec rozhodol vyjadriť k zákazu zhromažďovať sa počas núdzového stavu. „Aj počas núdzového stavu by malo byť zachované právo občanov na protest. Čím zložitejšia situácia, tým je dôležitejšie právo ľudí na vyjadrenie názoru,“ zamyslel sa liberál.

Zdroj: fb/MarianViskupicSaS

Nie je normálne, aby v rovnakom čase, keď v iných krajinách môže 20 000 divákov z plných pľúc povzbudzovať svoj tím, je na Slovensku zákaz zhromažďovania a ľudia nemajú šancu vyjadriť svoj názor. Toto nie je o Robertovi Ficovi, toto je o slobode v našej krajine,“ dodal Viskupič, keď ho však viacerí v diskusii podpichli, že týmto názorom nahráva Ficovi, musel poslanec za SaS vysvetľovať.

Zdroj: fb/MarianViskupicSaS

„S pánom Ficom z duše nesúhlasím. Toto nie je o Ficovi. Toto je o každom jednom občanovi Slovenska a jeho práve na vyjadrenie názoru,“ zdôraznil. Viskupič tiež prezradil, že pri prijímaní núdzového stavu žiadal o výnimku pre protesty. „Je to jeden riadok vo vyhláške a nikto by neporušil zákon. Nebolo mi vyhovené,“ povzdychol si.

Čítajte viac:

  1. Na kombosnímke správy o Ficovi v zahraničných médiách.
  2. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).
  3. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.
  4. Irena Bihariová (uprostred) počas tlačovky PS.
  5. Robert Fico opúšťa policajnú stanicu po predvedení

S Viskupičovým názorom však zrejme nesúhlasí jeho kolega v poslaneckých laviciach Peter Osuský. „Úplne najlepšie by sa to uplatnilo počas epidémie pľúcneho moru,“ upozornil. Keď mu ľudia odkázali, aby nepreháňal, trval na svojom. „Preháňajú tí, ktorí chodia hrdinsky bez rúšok a očkovania na čapicové zhromaždenia a potom podaktorých z nich preháňa po krajine zubatá a nezriedka ich dobehne,“ tvrdí Osuský.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tak toto čakal asi málokto. Saskár o Ficovi: Z duše s ním nesúhlasím, ale…

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti