eReport.sk
Znovuzvolený nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier
Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Foto: tasr/ap

Nemecký prezident Steinmeier a jeho manželka majú covid. Hovorca: Príznaky majú mierne

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier mal pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2, oznámil v utorok jeho hovorca. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Covid dostala aj Steinmeierova manželka Elke Büdenbenderová. „Príznaky majú mierne,“ priblížil hovorca. Vo vyhlásení dodal, že blízke kontakty prezidenta aj jeho manželky boli o situácii upovedomené.

Nemecké úrady momentálne evidujú rekordné nárasty prípadov nákazy koronavírusom. Spolková vláda však napriek tomu v nedeľu 20. marca zrušila väčšinu platných protiepidemických opatrení.

Spolkové krajiny však takéto uvoľňovanie zo strany nemeckej vlády značne kritizovali. Prekáža im najmä to, že od 20. marca sa na celonemeckej úrovni v mnohých oblastiach verejného života zrušilo povinné nosenie rúšok, ako aj kapacitné obmedzenia počtu divákov na športových štadiónoch. Spolkové krajiny smú naďalej v ohniskách nákazy zavádzať lokálne opatrenia, toto nariadenie však podľa nich nie je možné presadiť v praxi.

Sedemdňová incidencia, teda počet infikovaných pripadajúci na 100.000 obyvateľov za týždeň, dosiahla v Nemecku hodnotu 1733, vyplýva z utorkových údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecký prezident Steinmeier a jeho manželka majú covid. Hovorca: Príznaky majú mierne

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti