eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Megaprúser na Sulíkovom ministerstve. Po internete kolovali cestovné pasy ľudí, ktorí sa zrejme viezli na EXPO

V stredu večer sa začala internetom šíriť zaujímavá správa. Na jednom z verejne dostupných úložísk sa totiž nachádzal súbor, v ktorom bolo možné nájsť kópie cestovných pasov ľudí, ktorí pravdepodobne cestovali na medzinárodnú výstavu EXPO. Na celú záležitosť upozornila stránka Nekŕmte nás odpadom.

– Foto: fb/nekrmtenasodpadom

„Profesionalita našej vlády a GDPR v praxi. Zrejme išli na EXPO do Dubaja a tak ich ľudí nenapadlo nič lepšie, ako nascanovať cestovné doklady a dať to na internet. Má tam pas aj Sulík, župani Droba, Viskupič, Trnka, dokonca ešte aj Sulíkova dcéra. Proste celý vládny špeciál,“ písalo sa v stredu večer na stránke. Súbor s dokladmi sa dal ľahko stiahnuť. Uložený tam bol už určitý čas, dokonca aj diskutujúci na úložisku upozorňovali, aby doklady stiahli. Nestalo sa tak. Takže, kto chcel, mohol si doklady pohodlne stiahnuť. Zatiaľ nie je jasné, či išlo o pochybenie zamestnanca, alebo akým spôsobom sa vlastne doklady dostali na úložisko.

Aj kópia Drobovho pasu bola medzi tými, ktoré unikli na internet. – Foto: fb/nekrmtenasodpadom

Aktuálne zisťujeme, čo sa presne stalo a z akého dôvodu sú tieto údaje zverejnené. V prípade, že zistíme protiprávne konanie, obrátime sa na príslušné úrady,“ odpovedali na naše otázky z ministerstva hospodárstva. Po upozornení však už doklady nie je možné stiahnuť. „Po našom zverejnení sa nezodpovedný úradník zobudil a odkaz vymazal. Koľko ľudí si ale za ten čas naskenované cestovné pasy stiahlo, nevieme. V každom prípade sme zverejnením linku poukázali na diletantizmus vládnych úradníkov. Pripomína to kauzu NBU123. A tým, že sme to zverejnili si ľudia všimli, že medzi posádkou do Dubaja bola aj Sulíkova dcéra. Rodinný výlet za naše peniaze,“ píše sa na stránke Nekŕmte nás odpadom.

Čítajte viac:

  1. Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Peter Pellegrini počas tlačovej besedy.
  3. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  4. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
  5. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Megaprúser na Sulíkovom ministerstve. Po internete kolovali cestovné pasy ľudí, ktorí sa zrejme viezli na EXPO

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti