eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Má, o čo si koledoval. Matovičov poslanec ide tvrdo po Sulíkovi: Nech vyvodí politickú zodpovednosť!

Kým pred niekoľkými dňami sa mohol minister hospodárstva Richard Sulík tešiť z toho, že ho koaliční partneri počas mimoriadnej schôdze „podržali“ v kresle šéfa rezortu, aktuálne sa karta zjavne otáča. A to v neprospech Sulíka. Po úniku cestovných dokladov členov delegácie, ktorá špeciálom letela na výstavu Expo do Dubaja, sa začali z koalície ozývať hlasy, ktoré šéfovi SaS rozhodne neprajú. Vicepremiérka Veronika Remišová už vo štvrtok v reakcii na Sulíka nešetrila kritikou, pričom hovorila o rodinkárstve a v piatok si na saskárskom ministrovi „zgustol“ aj Peter Kremský. Pripomíname, že ide o jedného z najlojálnejších poslancov OĽANO, ktorý svojmu straníckemu šéfovi Igorovi Matovičovi, vždy rád podržal chrbát.

Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) by sa mal ospravedlniť a vyvodiť politickú zodpovednosť. Uviedol to predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO) v reakcii na kauzu cesty Sulíkovej dcéry na svetovú výstavu Expo do Dubaja.  

Poslanec OĽANO je sklamaný a znepokojený

„Som sklamaný a znepokojený konaním ministra hospodárstva Richarda Sulíka a jeho nominantov v rezorte. Minister Sulík pridelil miesto vo vládnom špeciáli na návštevu výstavy Expo v Dubaji svojej dcére, pričom na ňu dal vystaviť fiktívnu pracovnú zmluvu s ministerstvom a vydával ju za svoju poradkyňu. Stala sa súčasťou delegácie bez toho, aby na to bol nejaký legálny dôvod,“ podčiarkol Kremský.

Pripomenul aj zamestnávateľa Sulíkovej dcéry

Pripomenul, že členom delegácie bol aj donedávna zamestnávateľ dcéry Sulíka, advokát Radoslav Zigo, ktorý je zároveň od vlaňajška podpredsedom predstavenstva firmy Slovenské elektrárne, teda nominantom Sulíka. Len tesne pred odletom do Dubaja dokonca jeho spoločnosť ius aegis uzavrela zmluvu v hodnote 51.000 eur na dodávku právnych služieb s predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Andrejom Jurisom, ďalším priamym nominantom Sulíka.

Ide o typický prejav rodinkárstva, tvrdí Kremský

Poznamenal, že Slovenské elektrárne sú pritom ako maloobchodný predajca elektriny a plynu regulovaným subjektom zo strany ÚRSO, čiže bol takouto zmluvou zrejme porušený zákon, hoci minister tvrdí opak.

„V prípade letu do Dubaja ide o typický prejav rodinkárstva a zneužívania prostriedkov štátu, ktorý sme pred voľbami ako opozícia kritizovali v prípade predstaviteľov bývalej vlády. Občanov možno ťažko presvedčiť, že súvis medzi vymenovaním zamestnávateľa ministrovej dcéry do vysokej funkcie v pološtátnom podniku, zmluvou jeho firmy s regulačným úradom, ako aj cestou do Dubaja je čisto náhodný,“ podčiarkol Kremský.

Kremskému nestačí iba ospravedlnenie

„Nebudeme nad takýmito zlyhaniami privierať oči. Žiadame preto ministra Sulíka, aby sa za tieto zlyhania vo svojom rezorte ospravedlnil a vyvodil z nich politickú zodpovednosť,“ dodal predseda výboru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Kremský (OĽANO).
  2. Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský.
  3. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  4. Peter Pellegrini počas tlačovej besedy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Má, o čo si koledoval. Matovičov poslanec ide tvrdo po Sulíkovi: Nech vyvodí politickú zodpovednosť!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti