eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
Richard Sulík Foto: tasr

VIDEO Sulík prehovoril o svojej Saške: Podcenil som situáciu. Ja som o tom vôbec nevedel!


Neuveriteľné! Šéf liberálov Richard Sulík priznal zlyhanie. Nepovažuje ho však za také významné, aby čo i len uvažoval nad tým, že odstúpi z postu ministra hospodárstva. Zrejme predseda SaS považuje celú kauzu okolo letu svojej dcéry do Dubaja za vyriešenú a „spláchnutú“ tým, že si pred novinármi uznal vlastnú chybu. A inak? Nuž, karavána, zdá sa ide ďalej…

Uzatvorenie zmluvy medzi dcérou Richarda Sulíka (SaS) Alexandrou a Ministerstvom hospodárstva (MH) SR o jej ceste na svetovú výstavu Expo Dubaj bolo zlyhaním. Šéf MH SR Sulík to pripustil na piatkovom brífingu. Odmietol zároveň, že by pre túto kauzu odstúpil z postu ministra hospodárstva.

„Podcenil som situáciu. Saška uzavrela s ministerstvom zmluvu. Ja som o tom vôbec nevedel, že sa to stalo, čo to je zmluvu. Mám dôležitejšie úlohy ako jednu letenku. Tak takto sa to stalo,“ priblížil.

Podcenil som to a uznávam, kajal sa minister

„Na to, aby mohla Alexandra letieť s delegáciou ministerstva hospodárstva je potrebné mať takúto zmluvu uzatvorenú,“ poznamenal. Priznal, že sa zmluve medzi MH SR a jeho dcérou nevenoval. „Podcenil som to a uznávam, vyzerá to zle, že takáto zmluva bola uzatvorená. Stalo sa to nedopatrením. A určite sa mi to už nikdy viac nestane,“ podčiarkol.

Chce uhradiť za dcéru aj letenku

Zdôraznil, že bývanie pre svoju dcéru v Dubaji zaplatil on sám zo svojich súkromných peňazí a býval s ňou inde ako slovenská delegácia. Letenku za dcéru do Dubaja chce minister hospodárstva podľa svojich slov uhradiť po vyúčtovaní, čo by malo byť asi o mesiac. Predpokladá, že letenka by mala stáť „niekoľko stovák eur“.

VIDEO Sulík vysvetľuje, prečo zobral dcéru vládnym špeciálom na Expo do Dubaja

Na výzvu nezaradeného opozičného poslanca a lídra mimoparlamentnej strany Hlas-SD Petra Pellegriniho, aby premiér Eduard Heger (OĽANO) s ministrom hospodárstva „urobil poriadky“, Sulík uviedol, že sa ešte nestihol s predsedom vlády stretnúť, ale urobí tak.

Sulík bol zaskočený, že unikli osobné údaje

Sulík sa na tlačovke vyjadril aj k medializovanému úniku osobných údajov. Tvrdil, že nevie, ako sa na verejnosť mohli dostať cestovné pasy členov delegácie, ktorá letela špeciálom z Bratislavy do Dubaja. Na internete tak niekoľko dní kolovali pasy nielen Sulíka a jeho dcéry, ale napríklad aj košického a trnavského župana, či štátneho tajomníka Sulíkovho ministestva.

Na internete sa približne týždeň „povaľoval“ aj pas Alexandry Sulíkovej, dcéry šéfa SaS. – Foto: fb/nekŕmte nás odpadom

„Sám som bol tým zaskočený. Otázkou je, či sme boli heknutí, či to bol cielený útok hekerov, alebo ľahostajnosť zamestnancov, ale zisťujeme to. Podľa najnovších informácií, vyzerá to tak, že zamestnanci ministerstva hospodárstva nepochybili. A dúfam, že toto vyšetrovanie bude riadne dokončené, dúfam že Najvyšší bezpečnostný úrad (NBÚ) sa tomuto bude venovať. Mám v pláne sa spojiť so šéfom NBÚ Romanom Konečným a osobne ho poprosiť o to, aby to riadne vyšetril. Takéto údaje nemajú čo unikať. Určite budeme v tejto veci konať, lebo toto sa nesmie diať,“ povedal novinárom Sulík.

VIDEO Sulík: V prípade uniknutých osobných údajov budeme konať

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
  2. Richard Sulík (SaS)
  3. Peter Pellegrini počas tlačovej besedy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulík prehovoril o svojej Saške: Podcenil som situáciu. Ja som o tom vôbec nevedel!

KOMENTOVALI STE: