eReport.sk
Richard Sulík pripravuje halušky v Dubaji. Foto: fb/richardsulik

Sulíka zahanbili aj Maďari: Vo svojom pavilóne v Dubaji ponúkajú to, čo saskár nedokázal zabezpečiť!


Chceli sme, ale nedalo sa. Tak nejak znelo zdôvodnenie ministerstva hospodárstva či rovno Richarda Sulíka o tom, prečo v reštaurácii v slovenskom pavilóne na medzinárodnej výstave EXPO nepodávame slovenské pivo, víno či minerálku. Vybavovanie povolení na tieto produkty by vraj bolo príliš zdĺhavé.

„Produkty, ktoré tu ponúkame možno nie sú všetky slovenské, ale aj to má svoj dôvod. A ten dôvod je taký, že získanie licencie na tomto trhu, ktorý je mimo Európskej únie, tak trvá niekoľko mesiacov. Je to deväť až viac mesiacov,“ tvrdí vo videu generálna komisárka pre EXPO Miroslava Valovičová s tým, že sa o to vraj pokúšali. Počas celého videa vysvetľovala, že proces „zalistovania“ produktov je byrokraticky náročný a s neistým výsledkom. Napriek tomu je na najlepšie ceste k schváleniu dvojica malinoviek. Valovičovej oficiálne vyjadrenie zdieľala aj strana SaS, ktorej šéf Richard Sulík riadi ministerstvo hospodárstva.

Takto propagujú svoje minerálky na EXPO Maďari. – Foto: hungaryexpo2020.hu

Slová generálnej komisárky pre EXPO však niektorých diskutujúcich poriadne vytočili. Upozornili na to, že napríklad v maďarskom pavilóne sa podávajú minerálne vody z Maďarska. „Takto sa to robí, vy amatéri,“ neodpustil si štipľavú otázku jeden z diskutujúcich. Zo SaS mu však posmešne odpísali. „Trochu rozdiel, keď my sa zameriame na technológie a prírodu a Maďari na vodu.“

Čítajte viac:

  1. Rozoberanie stánkov vianočných trhov na Hlavnom námestí v Bratislave 28. novembra 2021.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíka zahanbili aj Maďari: Vo svojom pavilóne v Dubaji ponúkajú to, čo saskár nedokázal zabezpečiť!

KOMENTOVALI STE: