eReport.sk
Uniknutá kópia Sulíkovho pasu

Kto môže za únik pasov „Sulíkovej“ delegácie? Ministerstvo má vraj podozrenie

Nepozornosť úradníka či hackerský útok? Ministerstvo hospodárstva v novembri tohto roka muselo riešiť nepríjemnú udalosť, keď boli na jednom z internetových úložísk zverejnené kópie cestovných dokladov osôb, ktoré mali cestovať vládnym špeciálom do Dubaja. Podľa portálu živé.sk rezort už rozposlal dotknutým účastníkom e-mail, v ktorom vyslovil podozrenie, čo sa mohlo stať.

Po internete kolovala aj kópia pasu Sulíkovej dcéry Alexandry, ktorá tiež cestovala na výstavu do Dubaja. – Foto: internet

Portál tvrdí, že v e-maile sa má ministerstvo vyjadrovať tak, že malo ísť o cielený útok a zámer. „Útočník zverejnil vaše osobné údaje aj na Facebook-profile ‚Nekŕmte nás odpadom‘, čím mohlo dôjsť k ďalšiemu zneužitiu údajov neznámym počtom nepovolaných osôb,“ uviedol v e-maile rezort.

Čítajte viac:

  1. Podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík(SaS).

V dokumente sa má tiež písať, že „vzhľadom na to, že MH SR nevyhnutne muselo poskytnúť vaše osobné údaje iným príjemcom, nebolo preukázané, u ktorého prevádzkovateľa došlo k pochybeniu pri spracovaní vašich osobných údajov.“ Rezort však odmietol podať bližšie informácie o tom, ako prišli na to, že išlo o útok. Všetko je vraj ešte v štádiu šetrenia.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto môže za únik pasov „Sulíkovej“ delegácie? Ministerstvo má vraj podozrenie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php