eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Sulík vzal so sebou do vládneho špeciálu na EXPO aj dcéru. Fico hovorí o výlete, minister o pracovnej ceste


Uniknuté cestovné dokumenty, ktoré v stredu večer kolovali po internete, zrejme odhalili zaujímavú vec. Išlo totiž o kópie cestovných pasov ľudí, ktorí pravdepodobne cestovali vládnym špeciálom na medzinárodnú výstavu EXPO Dubaj. Okrem naskenovaného pasu ministra Richarda Sulíka, sa tam objavila aj kópia dokladu jeho dcéry Alexandry.

Opozičný politik a šéf Smeru Robert Fico to považuje za škandál. K dispozícii má aj doklady, ktoré majú hovoriť o tom, že Sulíkova dcéra išla do Dubaja pracovne. „My máme zmluvu. Tá zmluva o spolupráci hovorí jednoznačne, že ministerstvo hospodárstva prostredníctvom generálneho tajomníka služobného úradu podpísalo zmluvu s dcérou ministra hospodárstva. To nie je zmluva o spolupráci alebo zmluva o výlete,“ tvrdí Fico. „Zmluva má trvanie presne toľko, koľko trvá výlet do Dubaja. Teda od nejakého 28. či 29. októbra do 5. novembra, kedy sa pravdepodobne zajtra vrátia naspäť,“ prezradil šéf Smeru, podľa ktorého je v zmluve uvedené, že Sulíkova dcéra je odborníčkou v oblasti energetického práva. Rovnako má zmluva pojednávať aj o náhrade cestovných výdavkov za prepravu vládnym špeciálom.

Sulík sa vraj potešil, keď sa dcéra podujala ísť do Dubaja pracovne. – Foto: sulik.sk

Minister hospodárstva sa však bráni. „Účasť Alexandry Sulíkovej, dcéry Richarda Sulíka, bola hradená z jej vlastných prostriedkov. Slečna Sulíková je právnička zaoberajúca sa energetickým právom, preto využila možnosť zúčastniť sa na tematickom týždni EXPO venovanom energetike,“ uviedla pre ereport.sk hovorkyňa ministerstva hospodárstva Katarína Matejková.

Čítajte viac:

  1. Milan Krajniak (Sme rodina)
  2. Peter Pellegrini počas tlačovej besedy.
  3. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  4. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).

Svoje si ale povedal aj samotný Sulík. „Poviem otvorene, že ma jej záujem potešil, pretože svoje deti vídam minimálne, preto som s jej účasťou súhlasil, aby sme mohli aspoň takto skĺbiť prácu s časom stráveným spolu,“ prezradil. Dokonca sa otec s dcérou rozhodli nebývať v hoteli spolu so zvyškom delegácie, ale si prenajali súkromné ubytovanie, ktoré si hradili z vlastného vrecka. „Nikdy by som si nedovolil využívať prostriedky štátu na takýto účel. Takých majstrov sme tu už mali a kritizovali sme ich za to,“ uzavrel Sulík.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík vzal so sebou do vládneho špeciálu na EXPO aj dcéru. Fico hovorí o výlete, minister o pracovnej ceste

KOMENTOVALI STE: