eReport.sk
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Sulík to schytáva z každej strany. Brániť ho prišiel aj Droba a vyrobil pri tom poriadny trapas

Nedostatok slovenských výrobkov na medzinárodnej výstave EXPO Dubaj rozpútalo vášnivé diskusie. Minister hospodárstva Richard Sulík sa to snaží žehliť ako sa len dá, ale zdá, že ľuďom sa nezavďačil. Najnovšie sa ozval aj bývalý poslanec a finančník Imrich Béreš.

Rovnako ako iným, ani jemu sa nepáči, že sa v reštaurácii v slovenskom pavilóne podávajú iba francúzske vína či talianske minerálky. „Hrdíme sa kvalitnými vínami a sme krajinou minerálnych vôd. Roky vieme, že EXPO bude, vieme aké sú podmienky dovozu potravín do SAE, máme „skúsených“ manažérov (podľa ministerstva hospodárstva) a výsledok? Ako vždy hľadáme výhovorky!“ rozčuľoval sa Béreš na sociálnej sieti.

Povesť svojho kamaráta prišiel rýchlo napraviť bratislavský župan Juraj Droba. „Skúšal si niekedy doviezť do moslimskej krajiny alkohol? Ak si fakt dobrý, zvládneš to za nie menej ako 18 mesiacov,“ bránil župan ministra hospodárstva, ale Béreša neobmäkčil. „Ďuri, to, že EXPO bude, sme vedeli už dávno. Podľa medializovaných informácií pracoval na príprave profesionálny tím. Rovnako ako ty som prešiel mnohými slovenskými domami a expozíciami. Nikde vo svete som sa nestretol s tým, že by sme napríklad na olympiádach ponúkali iné výrobky ako slovenské. Celkový úspech je v detailoch. Tento nie bezvýznamný detail nebol dotiahnutý do konca,“ zdôraznil exposlanec. Lenže župan Droba, ktorého priateľka má slovenský pavilón na EXPO pod palcom sa riadne rozbehol.

Slovensko má objektívne jeden z najvymakanejších pavilónov, som naň právom hrdý a nemusím sa hanbiť ukazovať ho zahraničným hosťom. A ako čerešnička: o reštaurácii Warhols v slovenskom pavilóne sa po Expe medzi staffermi hovorí ako o jednej z najlepších reštaurácií na výstave. Kulajda je božská,“ vychvaľoval Droba a spustil vlnu kritiky. Kulajda je totiž považovaná za tradičnú českú polievku! „Kulajda? Hm, aké slovenské. A Česi zase varia demikát? Máte to gastro nejak popletené,“ pustili sa do bratislavského župana.

Čítajte viac:

  1. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  2. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
  3. Droba kritizuje Mikulcov rezort

Na sociálnej sieti u ministra Richarda Sulíka to tiež poriadne vrie. Ľudia mu vyčítajú, že nespravil dosť pre to, aby sa slovenské víno, pivo či minerálka mohli na výstave podávať. „Vlani ste chodili do Dubaja každú chvíľu a nevybaviť takúto základnú vec je hanba,“ naložila Sulíkovi diskutujúca. „Ja sem nechodím vybavovať víno. Ani vystavovať. Toto je technologická výstava, nie potravinárska. A mimochodom, napriek tomu je slovenská reštaurácia jedna z najlepších na EXPO,“ bránil sa minister.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík to schytáva z každej strany. Brániť ho prišiel aj Droba a vyrobil pri tom poriadny trapas

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php