tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister vnútra Roman Mikulec,
Minister vnútra Roman Mikulec. Zdroj :tasr

Mikulec zabudol na sľuby OĽaNO. Zákazka napojená na brata mu neprekáža, veď vo firme už nerobí!

Vláda vstupovala do politického ringu pred poslednými parlamentnými voľbami so sľubom, že ukončí korupciu, rodinkárstvo a klientelizmus. Ani jeden z týchto fenoménov však po viac ako dvoch rokoch vládnutia partie okolo ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) nevymizol. Vysvetľovať musí tentokrát minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Podľa opozičných politikov Erika Kaliňáka a Denisy Sakovej prihral biznis firme, v ktorej ešte nedávno figuroval jeho brat Ján.

Od augusta 2022 stráži Univerzitnú nemocnicu – Nemocnicu svätého Michala, a. s., patriacu pod Ministerstvo vnútra, spoločnosť JOSEBA, ktorá poskytuje súkromné bezpečnostné služby. Kontrakt je uzatvorený na jeden rok a to na 220 436, 64 eur (s DPH). Ako sa však ukázalo, vo firme ešte donedávna figurovalo medzi štatutármi meno Jána Mikulca, brata ministra vnútra. S informáciou prišiel týždenník Plus 7 dní, ktorý sa odvoláva na Kaliňákove tvrdenia. „Mikulec robí jediné, čo kedy vedel, presne ako pred rokmi, primitívne prihráva biznis vlastnej rodine, asi v duchu hesla: Kto nekradne, okráda svoju rodinu,“ vyjadril sa k celej záležitosti Erik Kaliňák. Pripomíname len, že Mikulec ako šéf vojenských tajných prihral zákazku firme vlastného otca.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico (Smer-SD).
  2. Zľava Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para a Tibor Gašpar počas spoločnej tlačovky Smeru.
  3. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Jaroslav Naď (OĽaNO)
  5. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  6. Minister financií Igor Matovič a premiér Eduard Heger
  7. Na ilustračnej kombosnímke zľava Robert Kaliňák v putách, Igor Matovič a príslušník NAKA.
  8. Minister vnútra Roman Mikulec,
  9. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Dali najnižšiu cenu

Ministerstvo vnútra problém v tomto konaní nevidí – a to aj napriek očividnému personálnemu prepojeniu. „K uvedenému kroku došlo absolútne z legitímnych dôvodov, keďže zmluva s predchádzajúcim dodávateľom SBS služieb zanikla. Bola totiž uzatvorená na určitý čas v trvaní jedného roka. Z uvedeného dôvodu bola vypísaná súťaž na obstaranie nového dodávateľa predmetných služieb,“ uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Firma JOSEBA, ktorá súťaž vyhrala, podľa nej predložila najnižšiu ponuku a preto je vraj všetko v poriadku. „Faktom je, že do verejného obstarávania sa zapojilo 11 účastníkov. Súťaž bola realizovaná formou verejného obstarávania cez elektronický trhový systém Eranet, a to s kritériom najnižšej ceny, pričom spoločnosť JOSEBA predložila ponuku s najnižšou cenou,“ vysvetľovala Eliášová.

Prepojenia firmy s Mikulcovým bratom dokonca ministerstvo rázne odmieta a to aj napriek tomu, že vo firme ešte nedávno figuroval. Podľa nich minulosť nie je podstatná. „Spomínaná osoba v nej podľa aktuálnych údajov Obchodného registra nefiguruje. Ministerstvo vnútra dôrazne vylučuje akékoľvek prepojenie,“ povedala hovorkyňa. Problém nevidí ani samotný minister. „Tender nevyhral žiadny rodinný známy ani kamarát,“ vyhlásil Mikulec.

Je to problém

Politológ Jozef Lenč má však aj napriek tvrdeniam ministerstva a Mikulca trochu iný názor. Ministerstvo by si podľa neho malo na takéto obchody dávať pozor a to hlavne v kontexte sľubov, s ktorými OĽANO vyhralo voľby. Ak sú informácie pravdivé, Lenč vidí problém. „Ak je to pravda, je to problém. Ak súčasná vládna koalícia mala v úmysle fungovať inak ako tie predchádzajúce, tak by mali pri výbere pri poskytovaní zákaziek minimalizovať situácie, v ktorých existuje priame alebo nepriame, viditeľné alebo neviditeľné prepojenie s osobami blízkymi vládnej koalície,“ povedal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec zabudol na sľuby OĽaNO. Zákazka napojená na brata mu neprekáža, veď vo firme už nerobí!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku