eReport.sk
Magda Vášáryová
Magda Vášáryová, foto: profimedia

Magda Vášáryová po smrti Milana Lasicu po prvýkrát prehovorila: Toto odkázala ľuďom!

Magda Vášáryová (72), vdova po hercovi Milanovi Lasicovi (†81), ktorý zomrel túto nedeľu poďakovala verejnosti za prejavy sústrasti.

„V mene našej rodiny by som chcela poďakovať všetkým ľuďom, ktorý nám v týchto dňoch poslali množstvo kondolencií a podelili sa s nami o osobné spomienky zo stretnutia s mojím manželom,“ uviedla Vášáryová v tlačovom prehlásení.

„Vaša spoluúčasť na našom smútku a prejavy obdivu k Milanovej práci za 60 rokov jeho angažovanosti v prospech slovenskej kultúry zmiernilo náš žiaľ. Veľmi oceňujeme, že ste pochopili naše prianie rozlúčiť sa s ním v kruhu našej rodiny,“ dodala bývalá herečka a diplomatka.

Viac sa dozviete:

  1. Milan Lasica nečakane zomrel
  2. Magda Vášáryová

Lasica zomrel na javisku vo svojom domovskom divadle na koncerte s orchestrom Bratislava Hot Serenaders. Pri záverečnej ďakovačke mu zlyhalo srdce a nepomohlo ani rýchle oživovanie. Pohreb sa konal v stredu v bratislavskom Krematóriu. Okrem manželky, dcér a dvoch milovaných vnučiek prišli na pohreb aj viaceré známe osobnosti. Medzi nimi Bolek Polívka, Pavol Danišovič a Michal Kaščák.

Ostatní kolegovia prijali s pochopením, že ich rodina na pohreb nepozvala. „Vedela som, že to bude v kruhu najbližšej rodiny a domnievam sa, že je to tak správne. Rodina to musí prežiť v najužšom kruhu a nehodí sa, aby sa toho zúčastnili iní ľudia,“ povedala Oľga Feldeková, ktorá roky vystupovala s Lasicom v relácií Sedem.

„Mal som informáciu, že pohreb bude v rodinnom kruhu, to je všetko,“ povedal herec Milan Kňažko. „Takto to prebehlo najlepšie ako mohlo, aby to nikto nezneužíval. Ďakujem rodine, že to urobila takto,“ dodal herec Ady Hajdu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport