eReport.sk
Bolek Polívka, foto: profimedia

Polívka na Lasicovom pohrebe. Prečo bol jedinou českou celebritou?

Pohreb Milana Lasicu(†81) sa konal v prísnom utajení, ale predsa sa naň dostala jedna hviezda z Čiech. Bolka Polívku (71) spájalo s naším humoristom silné puto, ktoré odhalili až po jeho smrti.

Dvaja obľúbení herci sa zoznámili pred mnohými rokmi. Lasica a Polívka mali radi podobný štýl humoru a na jeho základe si vybudovali pevné priateľstvo. Boli v pravidelnom kontakte a veľmi často mali dlhé niekoľkohodinové telefonáty.

Vzájomná chémia dodávala iskru aj ich spoločným predstaveniam. Milan Lasica s Bolkom Polívkom si dokonca napísali vlastnú inscenáciu na mieru. Divadelná hra Mínus dva ukázala ich majstrovské herecké umenie a bavila divákov v Čechách a na Slovensku.

Dobrí priatelia si často vymieňali skúsenosti a konzultovali texty, na ktorých práve pracovali. Ich plány prerušila pandémia covidu-19, preto spoločné stretnutia vymenili aspoň za častú mailovú a telefonickú komunikáciu.

Smrť Milana Lasicu českého kráľa humoru veľmi ranila. Bolka Polívku pozvali na tajný pohreb ako jedného z jeho najlepších kamarátov. Smutný herec sa so svojím verným spoločníkom rozlúčil so slzami v očiach priamo v bratislavskom krematóriu ako jediný zástupca českého šoubiznisu.

„On bol najväčší Majster. Je to síce tragické, ale vlastne i rytierske a dôstojné umrieť v okamihu, keď sa dospieva pieseň. Naviac to vraj bola pieseň Ja som optimista. Umrieť uprostred potlesku je šialene smutné, ale i závratne krásne,“ Polívka reagoval na Lasicovo úmrtie pre Českú televíziu.

Viac sa dozviete:

  1. Milan Lasica nečakane zomrel
  2. Magda Vášáryová
  3. Milan Lasica nečakane zomrel
  4. Bolek Polívka s rodinou na KVIFF 2021

Blízkeho priateľa mu budú odteraz pripomínať nielen spoločne strávené chvíle, ale aj fantastické hry a texty, na ktorých spolupracovali do posledných chvíľ.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport