eReport.sk
Magda Vášáryová je teraz veľká "demokratka", ktorá za socializmu neváhala odsúdiť disidentov, ktorí podpisovali Chartu 77. Zdroj: FB / Anna Belousovová

Magda Vášaryová sa znovu predviedla ako „milovníčka“ Slovenska. TOTO myslí naozaj vážne?


Slovenská opozícia, mohutne podporovaná rozličnými umelcami, neustále kritizuje koalíciu za jej prácu. Úlohou opozície je síce kritika koalície, ale to, čo robí súčasný opozícia už nie je ani vtipné, no najmä ani normálne. A doslova nenormálne je, kto všetko a akými zbraňami podporuje boj proti tak nenávidenej koalícii a všetkému, čo sa k nej len trochu približuje.

„Rozprávka“ o nemeckom robotníkovi

Bojovať za „slušné“ Slovensko a stáť v prvých šíkoch sa rozhodla aj Magda Vášaryová, v minulosti vraj úspešná slovenská herečka, ale aj diplomatka a politička. Jej filmová kariéra sa viaže na 60. až 80. roky 20. storočia. Bola tiež veľvyslankyňou ČSFR vo Viedni a Slovenska vo Varšave, v roku 1999 neúspešne kandidovala v prezidentských voľbách na post prezidentky SR.

Bola ale tiež poslankyňou Národnej rady SR za SDKÚ a je predsedníčkou spolku Živena. Vášaryovú je vídať na protestoch proti súčasnej vláde a volať za „slušné“ Slovensko a podporu strán, ktorých politici chodia žalovať do Bruselu na Slovensko a požadovať jeho potrestanie za vládu, ktorú si ľudia demokraticky zvolili.

Nevzdelaní, nekompetentní, ale číhajúci za rohom, si na krátku chvíľu sadajú do kresiel s mocou a majú pocit bohorovnosti. Vedia, že tam nepatria. Ale aspoň raz to chceli zažiť. Byť hore.

Magda Vášaryová, bývalá herečka, diplomatka a politička

Magda Vášaryová napísala „zaujímavý“ status, v ktorom chcela opäť zosmiešniť Slovensko a jeho politikov. „To, čo sa stalo v galérii moderného umenia v Mníchove, je priam vzorom pre situáciu, ktorá sa u nás teraz odohráva,“ napísala hneď v úvode „uznávaná“ bývalá herečka aj diplomatka.

„Robotník, ktorý pracoval pre galériu, si po nociach maľoval. V nestráženom okamihu zavesil svoj obraz naproti Warholovi. Celý deň si to nikto nevšimol, ale on mal pocit neopísateľného víťazstva. Bol medzi najlepšími, medzi elitou. Na druhý deň ho zvesili a odmietli povedať jeho meno. Nebude slávny,“ konštatuje Vášaryová a dodáva, že my teraz zažívame niečo podobné.

Kto nám to koho vlastne dáva za vzor?

„Nevzdelaní, nekompetentní, ale číhajúci za rohom, si na krátku chvíľu sadajú do kresiel s mocou a majú pocit bohorovnosti. Vedia, že tam nepatria. Ale aspoň raz to chceli zažiť. Byť hore. Nič po nich nezostane, len zlé zatlčený klinec, ale im to neprekáža. Ešte trochu zákernosti a pomsty si užijú, ale raz ich z klinca zvesíme a nezostane po nich nič, len zmar. To vieme už dávno,“ kope do súčasnej koalície Vášaryová, ktorá ale presne opísala to, čo sa tu dialo keď boli pri moci Igor Matovič a spol., teda tí politici, ktorým ona teraz tak fandí a dáva nám ich za vzor.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Magda Vášáryová
  2. Eduard Chmelár
  3. Magda Vášáryová

„Tak ako nič nezostalo po komunistických básničkách a scenároch a obrazoch traktorisiek v našich galériách, knižniciach a divadlách. Ale užili si. A zanechali zmar. To im neprekážalo. Veď o štát a jeho rozvoj im nešlo. Len o nich. V tomto sa história opakuje,“ uzavrela svoj status Magda Vášaryová, tá, ktorá aj s Milanom Kňažkom, ďalším podporovateľom súčasnej opozície, podpísala Antichartu 77, a ktorá bola teda zarytou obdivovateľkou komunistického režimu.

Zdroj: FB / Magda Vášaryová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Magda Vášaryová sa znovu predviedla ako „milovníčka“ Slovenska. TOTO myslí naozaj vážne?

Odoberať
Upozorniť na
39 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: