eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Foto: yt/smer-sd

Fico vyzval Čaputovú – okamžite vypíšte referendum! Reagoval na najnovšie návrhy OĽANO


Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby okamžite vyhlásila referendum s obomi navrhovanými otázkami. Uviedol to v stredu v súvislosti s podmienkami OĽANO na odchod z vlády ministra financií Igora Matoviča. Len demokratické priame riešenie môže viesť podľa Fica k vyriešeniu bezprecedentnej vládnej krízy spôsobenej politickými „deckami“. Informoval hovorca strany Ján Mažgút.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Na kombosnímke vľavo fotografia Ivana Korčoka, tak ako ju zverejnil poslanec OĽANO György Gyimesi (na snímke vpravo).
 2. Sklamaný minister Budaj
 3. Nie je sloboda ako sloboda
 4. Droba kritizuje Mikulcov rezort
 5. Štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek.
 6. Uprostred Robert Fico, vľavo Richard Takáč, vpravo Erik Kaliňák.
 7. Slováci o hlade?
 8. Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík.
 9. Na snímke noví vysokoškolskí profesori a profesorky po vymenovaní prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci v Bratislave 31. augusta 2022.
 10. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
 11. Richard Sulík

„Referendová otázka číslo jeden, o ktorú žiada 406.000 ľudí, veľmi jasne vedie k okamžitej demisii súčasnej vlády, čo je jediné rozumné riešenie, po ktorom musia nasledovať predčasné parlamentné voľby,“ myslí si Fico.

Zdroj: fn/robertficoskPremiér Eduard Heger (OĽANO) oznámil, že ak sa vďaka SaS schvália opatrenia na pomoc ľuďom a ochranu verejných financií, ktoré navrhuje OĽANO, minister financií Igor Matovič (OĽANO) je pripravený odísť z vlády spolu s Richardom Sulíkom (SaS).

Predstavitelia opozičného Smeru-SD a členovia petičného výboru odovzdali minulý týždeň v Prezidentskom paláci 406.039 podpisov za vyhlásenie referenda o páde vlády a zmene Ústavy SR. Opozícia by chcela cez referendum dosiahnuť predčasné voľby.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico vyzval Čaputovú – okamžite vypíšte referendum! Reagoval na najnovšie návrhy OĽANO

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: