eReport.sk
Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).
Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Foto: tasr

Milanová: Bez SNP by Slovensko v 2. svetovej vojne stálo na zlej strane dejín

Bez Slovenského národného povstania (SNP) by Slovensko v druhej svetovej vojne stálo na zlej strane dejín. Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) to uviedla na štvrtkovej pietnej spomienke pri príležitosti 78. výročia SNP. Vyzvala ľudí, aby nedopustili zopakovanie sa hrôz druhej svetovej vojny aj v 21. storočí.

„Buďme občanmi, ktorí povedia jasné nie všetkým, ktorí spochybňujú našu jasnú proeurópsku a proatlantickú orientáciu. Slovensko dlhé roky tvrdo bojovalo, aby sa začlenilo medzi krajiny, kde hodnoty ako sloboda a demokracia nezostávajú len na papieri. Nedopusťme, aby sa opäť rozhodovalo o nás bez nás,“ vyhlásila ministerka.

Ako upozornila, na vznik akejkoľvek tyranie stačí, keď väčšina zostane mlčať. Podotkla, že aj dnes sa nájdu takí, ktorí hovoria, že lepšie nerobiť nič, starať sa o seba a nevšímať si dianie za hranicami. „Nepočúvajme týchto falošných prorokov, ktorí robia z agresora obeť a z obete agresora. Snažili sa o to v dvoch svetových konfliktoch aj počas 21-ročnej okupácie Československa ‚bratskými‘ vojskami Varšavskej zmluvy,“ vyzvala Milanová.

Ministerka povzbudila na spoločnosť, ktorú definuje zdravá sebadôvera a nie hľadanie vnútorných nepriateľov. Pripomenula, že po boku slovenských hrdinov bojovali príslušníci ďalších 32 národov a národností. Volá po vyslaní jasného signálu svetu, že ľudia nedopustia, aby verejný priestor zaplnili pohrobkovia akéhokoľvek -izmu. „Musíme sa preto zjednotiť, musíme preto opäť povstať a prehovoriť silným hlasom. Tak, aby tisícky obetí Slovenského národného povstania neboli márne. Buďme preto statoční nielen v našich slovách, ale predovšetkým v činoch,“ zdôraznila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Milanová: Bez SNP by Slovensko v 2. svetovej vojne stálo na zlej strane dejín

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti