eReport.sk
Veronika Remišová v televíznom štúdiu.
Reprofoto: rtvs

VIDEO Chcela na neho podať trestné oznámenie, tak reaguje: Remišová, hanbite sa, klamať sa nepatrí!

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) v nedeľnej relácii RTVS O 5 minút 12 debatovala s expremiérom Petrom Pelegrinim (Hlas-SD). Zástupkyňa premiéra Eduarda Hegera, ako ju nazval v televíznom štúdiu líder mimoparlamentnej sociálnodemokratickej strany, síce občanom neposkytla jasnú odpoveď na zásadnú otázku, že ako a najmä kedy pomôže vláda ľuďom s masívnym zdražovaním, padli však pozoruhodné vyhlásenia z oboch strán.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko smeruje do záhuby!
  2. Remišová nevie čo chce?
  3. Remišová nevie čo chce?
  4. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini a Veronika Remišová.

Pellegrini sa v jednej chvíli opýtal šéfky strany Za ľudí, ktorá sa po odchode SaS vlády, bude môcť v NR SR oprieť iba o troch poslancov, načo kupovala na svoje ministerstvo smútočnú vlajku za takmer 17-tisíc eur.

Remišová: Babroň, ktorý nevie čítať z verejných zdrojov

Remišová v reakcii „prehodila výhybku“ na kolobežku. „…video z Hlasu, v prvom nás obvinil, že sme kupovali nejakú kolobežku za 3000 eur, čo bola totálna absolútna neschopnosť prečítať informácie z verejných zdrojov. Presne toto je druhý prípad, neviem či to je zamestnanec, alebo asistent, alebo kto to je. To video musel stiahnuť. Sme aj rozmýšľali nad trestným oznámením za poškodzovanie dobrého mena ministerstva, ale našťastie, fakt naozaj babroň, ktorý nevie čítať z verejných zdrojov, nakoniec to video stiahol,“ takto v televíznom štúdiu vysvetľovala v nedeľu situáciu okolo nákupu smútočnej vlajky za astronomickú sumu digitálna líderka.

Dorčák: Žiadne video som nestiahol, stojím si za ním

Remišová však zrejme nepočítala s tým, že „babroň“, o ktorom hovorí a ktorého chcela podľa vlastných slov vystaviť trestnému stíhaniu, zareaguje. Tým nie je nikto iný, ako zakladajúci člen strany Hlas-SD, bývalý novinár Martin Dorčák. Ten tvrdí, že Remišová nehovorí pravdu. „Pani Remišová, jednu vec vám poviem. Žiadne video som nestiahol. A za tým videom si stojím. A takisto, zdá sa mi, že označovať ma za babroňa, ktorý nevie čítať z verejných zdrojov, je trošku už aj pod vašu úroveň,“ odkázal šéfke Za ľudí Dorčák vo videu.

Politik prečítal, čo našiel na zozname ministerstva

Politik Hlasu Remišovej pripomenul, že verejné zdroje, o ktorých hovorí, nie je nič iné, ako zoznam objednávok, ktorý zverejňuje a je zverejnený rezortom, ktorému šéfuje. Teda ministerstvom informatizácie a regionálneho rozvoja. „Píše sa tam, že 17. augusta objednal riaditeľ vašej kancelárie Ján Magušin smútočnú vlajku za 16 998 eur aj s DPH,“ uviedol Dorčák a pokračoval: „V tom istom zozname nájdem aj elektronickú kolobežku Kugoo S1 za 2590 eur, ktorú objednala 12.júla riaditeľka Sekcie programov cezhraničnej spolupráce.“

Vicepremiérke dal malé školenie

Dorčák ministerku následne poučil: „Takže žiadne video som nestiahol pani Remišová a ani nestiahnem. Na kolobežku ste zareagovali až po piatich dňoch, čiže mali ste dosť času vymyslieť si báchorku o stredoškolskej súťaži, ktorá mimochodom, stále nie je zverejnená. A aj to, že ste ich kúpili osem. Áno, je vám to ku cti. Ale keď napíšete elektronická kolobežka za 2590 eur, tak každý občan vidí to, že ste kúpili jednu elektronickú kolobežku za 2590 eur. A keď napíšete vstupenky do akvaparku za 360 eur, tak každý vie, že ich bolo viac. A pre transparentnosť by sa hodilo napísať aj to, koľko ich bolo a čo s nimi robíte.“

Zo zoznamu objednávok zverejnených ministerstvom, ktoré riadi Veronika Remišová. – Foto: fb/martin.dorcak.hlas

Trestné oznámenie? Skončilo by vraj v koši

V závere videa politik Hlasu, ktorý má bohaté skúsenosti s prácou pre štátny sektor, vicepremiérke dôrazne odkázal: „Pani Remišová, a už iba posledná vec: hovorili ste v relácii, že ste na mňa chceli podať trestné oznámenie. Pani Remišová, keby ste ho podali, tak by bolo absolútne jasné, že som neklamal a policajti by ho hodili do koša. Ale keďže ja som mal pravdu, tak žiadne trestné oznámenie ste nepodali. Pani Remišová, hanbite sa, klamať sa nepatrí!“

Zdroj: fb/martin.dorcak.hlas

Na záver pripájame video o kolobežke (podľa Remišovej malo byť stiahnuté), ktoré stále nájdete na stránke Martina Dorčáka, aj to, v ktorej politik Hlasu upozornil na smútočnú vlajku.

VIDEO Martin Dorčák o kolobežke, ktorú nakúpilo ministerstvo Veroniky Remišovej

Zdroj: fb/martin.dorcak.hlas

Zdroj:

VIDEO Dorčák kritizuje nákup smútočnej vlaky nakúpenej ministerstvom Remišovej

Zdroj: fb/martin.dorcak.hlas


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Chcela na neho podať trestné oznámenie, tak reaguje: Remišová, hanbite sa, klamať sa nepatrí!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti