eReport.sk
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: tasr/ap

Lavrov šokuje! Putin je ochotný hovoriť s Bidenom o výmene väzňov

Rusko je pripravené na úrovni prezidentov rokovať s USA o výmene väzňov. Oznámil v piatok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Stalo sa tak deň po tom, čo v Rusku odsúdili americkú basketbalistku Brittney Grinerovú za pašovanie drog. TASR správu prevzala z agentúry AFP. 

„Sme pripravení o tejto veci diskutovať, avšak len v rámci (komunikačného) kanála, ktorý vytvorili prezidenti (Vladimir) Putin a (Joe) Biden,“ povedal Lavrov na tlačovej konferencii počas návštevy Kambodže. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Joe Biden
  2. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.

Ako dodal, takýto špeciálny komunikačný kanál medzi oboma prezidentmi existuje a napriek „niektorým verejným vyhláseniam je stále funkčný“. „Ak sa Američania opäť rozhodnú zapojiť do verejnej diplomacie a robiť bombastické vyhlásenia… je to ich vec a ich problém,“ povedal Lavrov.

Ruský súd vo štvrtok odsúdil Grinerovú na deväť rokov väzenia za pašovanie a prechovávanie drog. Američanka má tiež zaplatiť pokutu vo výške jeden milión rubľov (približne 16.000 eur). Právnici basketbalistky sa plánujú proti „nezmyselnému“ rozsudku odvolať. Americký prezident Joe Biden ho označil za neakceptovateľný.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov šokuje! Putin je ochotný hovoriť s Bidenom o výmene väzňov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti