tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Joe Biden
Americký prezident Joe Biden, foto:tasr

Biden opäť na scéne: Po negatívnom teste ukončil izoláciu a odletel do dovolenkového sídla

Americký prezident Joe Biden ukončil v nedeľu izoláciu po tom, ako mal v priebehu dvoch dní už druhý negatívny výsledok testu na koronavírus. Biden následne opustil Biely dom, a to po prvý raz od 20. júla, informuje agentúra AFP.

Druhý negatívny test prezidenta – po prvom sobotňajšom – oznámil v nedeľu jeho ošetrujúci Kevin O’Connor s tým, že prezident sa vráti k výkonu svojich verejných povinností aj k cestovaniu. „Cítim sa dobre,“ povedal novinárom usmiaty Biden krátko pred tým, ako nastúpil do helikoptéry, ktorou sa odviezol do svojho dovolenkového sídla v štáte Delaware, kde sa mal stretnúť s manželkou Jill.

Balík zákonov a opatrení

Optimizmus vyjadril americký prezident aj v súvislosti s rozsiahlym balíkom zákonov týkajúcich sa okrem iného zdravotnej starostlivosti a opatrení proti klimatickým zmenám, o ktorých aktuálne rokuje Senát. „Myslím, že to (zákon) prejde,“ povedal novinárom. Joe Biden má v pondelok odcestovať na návštevu amerického štátu Kentucky, ktorý postihli ničivé povodne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Zľava Donald Trump, Viktor Orbán a Péter Szíjjartó.
  3. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.
  4. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj

Bidena prvýkrát pozitívne testovali na koronavírus 21. júla, na čo sa odobral do karantény, z ktorej naďalej plnil svoje pracovné povinnosti. Príznaky ochorenia mal len mierne. Karanténu mohol ukončiť 27. júla po absolvovaní dvoch negatívnych testov. O tri dni nato však jeho ošetrujúci lekár oznámil, že prezident mal opäť pozitívny výsledok testu na covid, a tak v karanténe zostane. Prítomnosť koronavírusu u neho potvrdil aj ďalší test z 31. júla. Podľa O’Connora išlo o zriedkavý prípad návratu nákazy (rebound), ktorý postihuje malé percento covidových pacientov liečených aktivirotikom Paxlovid.

Obavy o najstaršieho prezidenta USA

Biden (79) je najstarším prezidentom USA, aký bol kedy zvolený, a práve jeho vek zvyšuje obavy z možných následkov covidu. Lekári však označujú jeho celkový zdravotný stav za dobrý. Voči covidu bol plne zaočkovaný dvoma dávkami a následne dostal aj dve posilňovacie dávky vakcíny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden opäť na scéne: Po negatívnom teste ukončil izoláciu a odletel do dovolenkového sídla

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku