eReport.sk
JB 31 Teherán - Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku so svojím tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022. FOTO TASR/AP Russian President Vladimir Putin, right, and Turkish President Recep Tayyip Erdogan pose for a photo during their meeting at the Saadabad palace, in Tehran, Iran, Tuesday, July 19, 2022. (Sergei Savostyanov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

Putin sa stretol s Erdoganom: Šéf Kremľa dúfa, že dohoda s Tureckom posilní ekonomické vzťahy

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok povedal, že dúfa v podpísanie dohody na posilnenie obchodných a ekonomických vzťahov medzi Ruskom a Tureckom. Šéf Kremľa to uviedol na stretnutí so svojím tureckým kolegom Recepom Tayyipom Erdoganom v ruskom čiernomorskom letovisku Soči. TASR informuje podľa správy agentúry AFP.

Verí v posilnenie vzájomných vzťahov

„Dúfam, že dnes (v piatok) budeme môcť podpísať príslušné memorandum o rozvoji našich obchodných a ekonomických väzieb,“ povedal Putin. „Verím, že (dnešné stretnutie) otvorí úplne inú stránku turecko-ruských vzťahov,“ uviedol následne Erdogan.

Ruský prezident poďakoval svojmu tureckému kolegovi za pomoc pri obnovení vývozu ukrajinských obilnín. „Chcem sa vám poďakovať aj za to, že súčasne bolo prijaté sprievodné rozhodnutie o nepretržitých dodávkach ruských potravín a hnojív na svetové trhy,“ dodal.

Putin tiež ocenil projekt plynovodu TurkStream a povedal, že Európa by mala byť Turecku vďačná za neprerušované dodávky ruského plynu. Obaja lídri sa naposledy stretli v júli na rokovaní v Teheráne.

Bude vás zaujímať:

  1. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.
  2. Generálny tajomník OSN António Guterres v Ženeve.
  3. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Turecko zdieľa s Ruskom a Ukrajinou námornú hranicu v Čiernom mori a s oboma krajinami udržuje dobré vzťahy. Ankara kritizuje ruskú inváziu na Ukrajine; nepridala sa však k rozsiahlym ekonomickým sankciám Západu voči Rusku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin sa stretol s Erdoganom: Šéf Kremľa dúfa, že dohoda s Tureckom posilní ekonomické vzťahy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti