tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Jeremy Corbyn, foto:tasr

Exlíder britskej opozície Corbyn odkazuje Západu: Zbrojenie Ukrajiny mier neprinesie!

Vojna na Ukrajine trvá už, vyše 5 mesiacov. Od začiatku ruskej invázie zomrelo tisíce vojakov či civilistov. Ukrajina dlhodobo vzdoruje ruskej armáde i vďaka veľkému zbrojeniu zo strany Západu. To však mier a koniec vojny ani zďaleka neprinesie. Uviedol to v rozhovore pre bejrútsku televíziu Al Mayadeen exšéf Labouristickej strany a bývalý líder britskej opozície Jeremy Corbyn.

Roky vojny?

Britský politik sa v rozhovore vyjadril k viacerým medzinárodným udalostiam a vnútornej britskej politike. Podľa neho práve enormné zbrojenie z niektorých strán otvoreného vojnového konfliktu mier ani zďaleka neprinesie a bude to mať práve opačný efekt, ktorý si nikto určite neželá: „Na Ukrajine nás môžu čakať roky a roky vojny,“ povedal Corbyn.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Ruský prezident Vladimir Putin.
 2. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
 3. Zľava ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a francúzsky prezident Emmanuel Macron si podávajú ruky na konci tlačovej konferencie v Kyjeve vo štvrtok 16. júna 2022.
 4. Jeffrey D. Sachs., ekonóm, publicista,
 5. Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
 6. Nancy Pelosiová (štvrtá sprava) pózuje po prílete na letisku v Tchaj-peji na Taiwane 2. augusta 2022.
 7. Rumunsko Ukrajina obilie vývoz uarus lode
 8. Na snímke ponuka na odvoz do Prahy z hraničného priechodu Vyšné Nemecké pre utečencov z Ukrajiny na jednom z áut zaparkovanom neďaleko štátnej hranice.
 9. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.
 10. ukrajina delegácia
 11. Lotyšsko vlajka

Vývoz obilia je dobrým krokom, zbrojenie však mier neprinesie

„Potom sa svet prebudil a zrazu si uvedomil, že Rusko a Ukrajina sú najväčšími svetovými vývozcami obilia a treba niečo urobiť. Tak sa dohodli, a dúfam, že platí, že budú vyvážať obilie cez Odesu a cez Bospor do zvyšku sveta. To je dobrý krok, ale zároveň to, že nasadzujeme stále viac zbraní do Ukrajiny, to mier neprinesie,“ hovorí exlíder britskej opozície.

„Katastrofa pre celý svet“

Každá vojna, nie len tá na Ukrajine prináša mnohé tragédie. Najmä pre civilné obyvateľstvo, ktoré to zvyčajne „odnesie“ najviac. Bezbranní muži, ženy i deti denne na Ukrajine umierajú. Ako uviedol Corbyn rovnako, ako ľudia na Ukrajine, trpia i ľudia v Rusku: „Ukrajinci umierajú. Ukrajinci do Británie odchádzajú do exilu; Tisíce a tisíce. A ruskí vojaci zomierajú mladí, sú to len branci. Táto vojna je katastrofou pre ľudí na Ukrajine, pre ľudí v Rusku a pre bezpečnosť a ochranu celého sveta. A preto je potrebné vynaložiť oveľa viac úsilia na mier,“ dodal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exlíder britskej opozície Corbyn odkazuje Západu: Zbrojenie Ukrajiny mier neprinesie!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku