tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak. Foto: t.me/M_Podolyak

Podoľak: Ak chce Rusko rokovať o mieri, malo by stiahnuť jednotky z nášho územia

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v stredu uviedol, že akékoľvek rokovania o mierovom urovnaní konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom by boli podmienené prímerím a stiahnutím ruských jednotiek z ukrajinského územia. Podoľak tak reagoval na slová bývalého nemeckého kancelára Gerharda Schrödera, podľa ktorého chce Kremeľ „vyrokované riešenie“. TASR informuje podľa správy britského denníka The Guardian.

„Moskva jednou rukou zvyšuje úroveň teroru a druhou vyzýva na kapituláciu. Ak chce Moskva dialóg, je to na nich. Najprv prímerie a stiahnutie jednotiek, potom – konštruktívne,“ napísal Podoľak v príspevku na sociálnej sieti Twitter. Schrödera v ňom nazval „hlasom ruského cárskeho dvora“.

Schröder, ktorý je priateľom prezidenta Putina, povedal, že dohoda o obnovení vývozu ukrajinského obilia by mohla otvoriť cestu k dosiahnutiu prímeria. Zároveň potvrdil, že sa so šéfom Kremľa minulý týždeň stretol v Moskve.

Gerhard Schröder bol nemeckým spolkovým kancelárom v rokoch 1998–2005. Neskôr sa stal členom dozornej rady ruskej štátnej ropnej spoločnosti Rosnefť a podporoval výstavbu plynovodu Nord Stream 2 z Ruska cez Baltské more. Exkancelár roky čelil kritike v súvislosti so svojimi pozíciami v ruských štátnych podnikoch a až v máji sa rozhodol rezignovať na post v dozornej rade spoločnosti Rosnefť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke nákladná loď Razoni vstupuje do prielivu Bospor v Istanbule 2. augusta 2022.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. Giovanni Staunovo.
  4. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.
  5. Bývalý nemecký spolkový kancelár Gerhard Schröder počas návštevy Bratislavy v decembri 2015.

V máji sa rozpočtový výbor nemeckého parlamentu rozhodol, že zbaví Schrödera niekoľkých oficiálnych výhod, ktoré mal ako bývalý spolkový kancelár – vrátane kancelárie v Bundestagu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podoľak: Ak chce Rusko rokovať o mieri, malo by stiahnuť jednotky z nášho územia

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku