eReport.sk
Kremeľ, Moskva (ilustračná sníma). Foto: shutterstock

Rusko vracia úder Bulharsku. Moskva posiela domov ich diplomatov

Rusko vyhostilo 14 zamestnancov bulharského konzulátu a veľvyslanectva ako odpoveď na „nedôvodné“ rozhodnutie Sofie vyhostiť z Bulharska ruských diplomatov. V piatok to oznámilo ruské ministerstvo zahraničných vecí. TASR správu prevzala od agentúry AFP. 

Bulharsko v júni oznámilo, že vyhostí 70 zamestnancov ruskej diplomatickej misie. AFP poznamenáva, že išlo o najväčší celkový počet jednorazovo vyhostených diplomatov z tejto balkánskej krajiny. Sofia tiež ohlásila dočasné uzavretie ruského generálneho konzulátu v meste Ruse na severe Bulharska. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

„Radi by sme zdôraznili, že zodpovednosť za následky týchto kontraproduktívnych krokov leží iba na pleciach bulharskej vlády,“ vyhlásil ruský rezort diplomacie. Dodal, že „takéto kroky nielenže škodia tradičným zväzkom medzi oboma krajinami, ale tiež svedčia v prospech degradácie Západu, ktorý je ochotný obetovať záujmy svojich partnerov, aby poškodil Rusku“.

Ruské ministerstvo zahraničia zároveň oznámilo, že fakt, že sa Bulharsko „pridržiava tejto deštruktívnej línie, je poľutovaniahodný“. Rusko v odpovedi na júnové vyhostenie 70 diplomatov Bulharsku pohrozilo odvetnými opatreniami. Európska únia uviedla, že Bulharsko vyhostením diplomatov reagovalo na „neoprávnenú hrozbu“ zo strany Ruska. EÚ zároveň tejto krajine vyjadrila v súvislosti s vyhostením „plnú podporu“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko vracia úder Bulharsku. Moskva posiela domov ich diplomatov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti