eReport.sk
Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik počas hlavného pojednávania.
Dušan Kováčik na súde v Pezinku. Foto: tasr

Kováčik spochybnil Zemanovu výpoveď! Sudkyňa Záleská odmietla vypočutie Hrubalu či Klimenta

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik poukázal počas štvrtkového pojednávania na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku na nevierohodnosť výpovede svedka Mateja Zemana. Kováčik je obžalovaný z viacerých trestných činov.

Takáčovec Zeman vo štvrtok na súde opätovne potvrdil, že mal odovzdať úplatok pre bývalého špeciálneho prokurátora, za ktorý mal Dušan Kováčik v júli 2017 zabezpečiť nepodanie sťažnosti voči prepusteniu niekdajšieho bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby.

Kováčik: Zeman neuvádzal všetko

„Aj z dnešnej jeho výpovede vyplynula jeho nevierohodnosť, ktorú bližšie zdôvodním a vysvetlím v neskoršom štádiu dokazovania,“ podotkol obžalovaný na adresu svedka.

Zeman je obvinený v iných trestných veciach a aj väzobne stíhaný. „Svedok sa podľa jeho vlastného vyjadrenia nenachádza v takzvanej kolúznej väzbe napriek tomu, že sa vyjadril, že bol v kontakte s osobami, ktoré môžu byť vypočúvané v rámci jeho trestného stíhania ako svedkovia,“ vyhlásil Dušan Kováčik.

„Poukazujem na to, že svedok neuvádzal všetko, o čom sa po zákonnom poučení vyjadrovať mal, a to napríklad ani ohľadne jeho majetku,“ dodal obžalovaný.

Vypočutý nebudú viacerí známi ľudia

Zeman najskôr na otázku obhajoby odpovedal, že vlastní byt na hypotéku. Neskôr doplnil, že na chorvátskom ostrove Pag má rozostavaný dom. Sudkyňa nevyhovela návrhom obhajoby na vypočutie svedkov. Vypočutý nebudú predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala ani sudca Najvyššieho súdu (NS) SR Juraj Kliment.

Okrem iných ani bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský, riaditeľ SIS Michal Aláč, bývalý policajný prezident Tibor Gašpar či podnikateľ Norbert  Bödör. „Buď ide o osoby, ktorých vypočutie súd nepovažuje vzhľadom na vykonané dokazovanie za podstatné a z časti ide o osoby, ktoré súd nepovažuje za dôležité a nevyhnutné vykonať práve preto, že s prejednávanou vecou nesúvisia,“ zdôraznila samosudkyňa Pamela Záleská. Odmietla tiež čítanie viacerých článkov publikovaných v médiách.

Kováčik je vo väzbe od októbra minulého roka

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala Dušana Kováčika koncom októbra minulého roka. Svojej funkcie sa vzdal krátko po vznesení obvinenia. Čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Vo väzbe je od októbra minulého roka.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Dušan Kováčik na súde v Pezinku.
 2. Robert Fico na snímke z videa.
 3. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik prichádza na hlavné pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) 17. septembra 2021 v Pezinku.
 4. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
 5. Eskorta odvádza obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru SR Tibora G. z budovy Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 10. mája 2021.
 6. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik počas hlavného pojednávania.
 7. Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik prichádza v sprievode príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) na pokračovanie hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v utorok 13. júla 2021.
 8. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik pred vyhlásením rozsudku na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 20. septembra 2021.
 9. Ladislav Kamenický, Robert Fico a Ľuboš Blaha.
 10. Svedok Matej Zeman počas hlavného pojednávania s obžalovaným bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčika.
 11. Ladislav Makó, Matej Zeman a Csaba Dömötör.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport