eReport.sk
Juraj Kožuch, obvinený v kauze Dobytkár. Foto: tasr

Zase toxický udavač? Korunný svedok v megakauze vraj za pomoci vyšetrovateľa NAKA klamal!

Korunný kajúcnik v jednej z najhorúcejších káuz, ktorá zasahuje aj do politiky mal klamať, pričom svoju svedeckú výpoveď údajne upravoval za výdatnej pomoci vyšetrovateľa NAKA. Reč je o megakauze Dobytkár a o kajúcnikovi menom Marek Kodada. „Ten počas kľúčovej časti prebiehajúceho vyšetrovania manipuloval svoje výpovede. Ide o jediného svedka proti bývalému generálnemu riaditeľovi Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jurajovi Kožuchovi,“ tvrdí to Kožuchov advokát Roman Balco.

Nezrovnalosti, chyby a protirečenia svojej výpovede voči Kožuchovi upravoval podľa Balca kajúcnik Kodada vždy následne po prečítaní výpovede Kožucha. Umožniť mu to mal samotný vyšetrovateľ.

„Doslova po každej výpovedi pána Kožucha si ju prišiel do spisu prečítať a následne tú svoju upravil tak, aby opravil nezrovnalosti, ktoré môj klient namietal. Umožnil mu to vyšetrovateľ s tým, že štatút svedka M. Kodadovi prisúdil až po poslednej výpovedi pána Kožucha,“ povedal advokát Juraja Kožucha Roman Balco.

Advokát: Disponujeme aj dôkazmi!

Podľa Kožuchovho právnika tým vyšetrovateľ zabezpečil, aby si mohol kajúcnik Kodada spis prakticky nosiť domov a pripravovať si úpravy výpovede. „Disponujeme o tom dôkazmi a považujeme to za šokujúce manipulovanie vyšetrovania v prospech kajúcnika,“ doplnil s tým, že proti Jurajovi Kožuchovi pritom nesvedčí žiadny iný svedok.

„Jeho obvinenie a obžaloba je založená výhradne na výpovedi jediného kajúcnika a kriminálnika M. Kodadu, ktorý sa priznal k úplatkom a snaží sa vyhnúť väzeniu. Navyše J. Kožucha dlhodobo poznal a podľa faktov vyplývajúcich z jeho výpovedí, na vzťahu s J. Kožuchom dlhodobo pracoval,“ vyhlásil Balco.

Pochybní kajúcnici mútia vodu vo viacerých veľkých kauzách:

  1. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik počas hlavného pojednávania.
  2. Svedok Matej Zeman počas hlavného pojednávania s obžalovaným bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčika.
  3. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  4. Roman Mikulec

Cieľom Kodadu bolo podľa Balca aby svojim predstieraným blízkym vzťahom ku Kožuchovi mohol zakrývať svoje protiprávne konanie pri žiadaní úplatkov od potenciálnych žiadateľov o podpory z PPA.

„Sme presvedčení, že vyšetrovateľ a prokurátor si nesplnili svoju zákonnú povinnosť. Podľa nášho názoru konajúci súd musí tieto okolnosti jednoznačne vyhodnotiť v prospech J. Kožucha a zbaviť ho obvinenia. Postupne budeme tiež verejnosť informovať o ďalších pochybeniach a zvláštnom správaní vyšetrovateľa a prokurátora v tomto konaní, ktoré nemá s právnym štátom nič spoločné,“ avizuje Balco.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zase toxický udavač? Korunný svedok v megakauze vraj za pomoci vyšetrovateľa NAKA klamal!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti