tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Foto: fb/robertficosk

Fico: Podávam podnet na políciu. Nerešpektujem, aby o mne klamal lotor v sukni!

Šéf opozičnej strany Smer-SD Robert Fico chce, aby polícia preverila majetkové pomery známej osoby z novinárskej obce. Nie, nejde o šéfredaktora portálu Aktuality Petra Bárdyho, ktorému už poslal nejeden odkaz pre zverejnené komentáre. Ide o ženu, reportérku Denníka N, Moniku Tódovú. Tú počas svojich tlačoviek opakovane spomína spôsobom, že ide o „najbohatšiu novinárku“. Zo skoršieho obdobia je zase známe to, ako Fico informoval o údajnej spoločnej dovolenke Tódovej so sudkyňou Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Pamelou Záleskou. Údajne sú totiž veľké kamošky. V tejto súvislosti sa v januári tohto roku rozbehlo aj trestné stíhanie pre sledovanie Tódovej Doteraz však nie je verejne známe, ako to na polícii dopadlo, respektíve v akom je vec štádiu.

Zo statusu, ktorý v sobotu zverejnil Robert Fico je viac ako jasné, že reportérku, jemne povedané, ani trochu nemusí. „Na prokuratúre a súdoch je pár lotrov schopných urobiť pre Matoviča a spol. akúkoľvek špinavosť. V médiách ich je podstatne viac a vyniká medzi nimi jeden v sukni – Tódová a jej základňa Denník N. ​Tódová vždy zaberie,“ zostra začal svoj príspevok Fico.

„Z udavača Makóa anjela? Tódová to zariadi.“

Šef Smeru pripomenul aj neúspešné pokusy bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika dostať sa na slobodu, spomenul Kováčikovho nástupcu vo vysokej funkcii Daniela Lipšica, kajúcnika Ladislava Makóa, aj ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO).

„Keď bolo treba pošpiniť šp. prokurátora D. Kováčika, išla sa pretrhnúť. Dnes si ho na súde podáva jej kamarátka sudkyňa Záleská. Treba urobiť z gaunera Lipšica alebo udavača Makóa anjela? Tódová to zariadi. Alebo pomôcť ministrovi Mikulcovi podozrivému až po uši z korupcie? Na to je tu Tódová,“ podčiarkol Fico.

Vzápätí trojnásobný expremiér poukázal aj no to, že Tódová kritizuje aj jeho, pričom tvrdí, že to robí lživým spôsobom: „Mňa nenávidí. Pokiaľ by to bolo o iných názoroch, tak čert to zobral. Ale to nie je o hodnotách. Je platená, bohvie odkiaľ a ako dobre za to, aby nevyberane klamala nielen o mne, ale aj mojich blízkych ľuďoch. Vymýšľa si všelijaké byty, hotely, ubližuje bez dôkazov a dúfa, že to prejdem mlčaním.“

„Mňa ani mojich blízkych ľudí nebude opľúvať“

Fico Tódovej odkazuje, že sa nenechá od nej „opľúvať“. „Mám za sebou takú odbornú a politickú kariéru a toľko osobnej integrity, že žiadny lotor v sukni mňa ani mojich blízkych ľudí nebude bezdôvodne opľúvať. O to viac, že to robí čisto z politických dôvodov a za túto špinu v prospech Matoviča, Lipšica a pod. si necháva ešte aj zaplatiť.​ Tódová ma pravidelne osočuje kvôli majetkovým otázkam. Neexistuje žiadny politik, ktorý by bol tak preverený ako ja. V poriadku, som verejne činný. Ale nerešpektujem, aby o mne klamal lotor v sukni, ktorý nevie vysvetliť ani pôvod svojho majetku,“ zaklincoval šéf Smeru.

„Byt si kúpili pár mesiacov po vražde Kuciaka“

Následne pokračoval spochybnením samotnej novinárky, ktorej neverí, že si mohla čestne zarobiť na nehnuteľnosť, ktorú podľa jeho slov vlastní spolu s manželom. „Ako si mohla Tódová s manželom kúpiť v najdrahšej časti Bratislavy byt, kde meter štvorcový môže stáť viac ako 5 tisíc Euro? Tódovci mali plat vždy v stovkách Euro, nie v tisícoch. Kto ich platí? Dostávajú čierne odmeny? Je známe, že najviac peňazí do Denníka N prichádza zo Sorosovych nadácií, že Tódová je na americkej ambasáde ako doma. Byt si kúpili pár mesiacov po vražde Kuciaka a jeho priateľky. Dostala špeciálnu odmenu za špinavú robotu, ktorú po vražde odviedla? Nebudem špekulovať, hoci o Tódovej vie každý, že je schopná všetkého. Podávam preto podnet na políciu, aby preverila pôvod majetku Tódovej, vrátane hypo úveru, ktorý je podľa všetkého len zásterkou. Musela by totiž žiť ako galapágska korytnačka, aby si mohla dovoliť byt v lokalite, v ktorej si ho s takou ľahkosťou napriek doslova mizerným oficiálnym príjmom dovolila kúpiť,“ uzavrel Fico v statuse, ktorý za zhruba hodinu od zverejnenia zdieľali a komentovali stovky ľudí.

Zdroj: fb/robertficosk

Na novinárov mal naposledy ťažké srdce Maroš Žilinka:

  1. Dušan Kováčik na súde v Pezinku.
  2. Robert Fico
  3. Robert Fico, šéf Smeru.
  4. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik počas hlavného pojednávania.
  5. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)
  6. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico: Podávam podnet na políciu. Nerešpektujem, aby o mne klamal lotor v sukni!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku