eReport.sk
Zuzana Petková. Foto: tasr

Šéfka Zastavme korupciu navrhuje za osobnosť roka sudkyňu Záleskú: Pojednáva s rozhodnosťou!

Pre portál Denník N sa niekoľko osobností verejného života vyjadrilo o tom, koho by nominovali za osobnosť roka. Mnohí vyberali menej známe mená a niektorí by dokonca vsadili aj na svojich priateľov, či spriaznené osoby.

Súčasťou rozhovoru bolo aj vyjadrenie riaditeľky Nadácie Zastavme korupciu Zuzany Petkovej. Nadácia sa často a aktívne vyjadruje k spoločenskému a politickému dianiu, pričom svoju prácu stavia hlavne na investigatívnej práci. Mnohé osobnosti verejného života však pri tejto nadácii často zdvíhajú varovný prst a hovoria o politickej účelovosti jej práce.

Podporuje sudkyňu, ktorá polarizuje spoločnosť

Zuzana Petková, riaditeľka nadácie pre Denník N vyslovila názor, že by si ako osobnosť roka vedela najlepšie predstaviť sudkyňu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Pamelu Zálesku, ktorá do veľkej miery rozdeľuje občanov na dva tábory: tých, ktorí ju zatracujú, a naopak, takých, ktorí jej takpovediac tlieskajú.

Predstavitelia majú na Záleskú dlhodobo jasný názor, naposledy ju ostro kritizovali v prípade odsúdenia bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Smeráci v tejto súvislosti hovoria o ohýbaní práva. Známy je aj starší prípad, kedy Robert Fico označil redaktorku Denníka N Moniku Tódovú zo zaujatosti, keďže podľa šéfa Smeru je veľkou kamarátou práve so Záleskou, s ktorou podľa Fico chodí aj na spoločné dovolenky.

Petková pripomenula trestné oznámenie Smeru

Petková na Záleskej obdivuje jej postupy, ktorými pojednáva trestné a korupčné kauzy. „Napriek tlakom pojednáva s rozhodnosťou závažné trestné a korupčné kauzy. Je mnoho spôsobov, akým zločinci a rôzne záujmové skupiny bojujú, aby sa vyhli spravodlivosti. Od mediálnych kampaní až po prenasledovanie. Konkrétne na sudkyňu dal Smer trestné oznámenie pre rozhodnutie v prípade Dušana Kováčika a účastníci ,chatovice‘ sa dohadovali, aký zvolia postup, aby na ňu pritlačili,“ vysvetlila pre Denník N Zuzana Petková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Obyvatelia Anglicka vo štvrtok rozhodujú o zložení regionálnych samospráv. Volebné miestnosti sa otvorili o 7.00 h miestneho času.
  2. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz
  3. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik počas hlavného pojednávania.
  4. chata
  5. Vo svete sa šíri nový variant koronavírusu
  6. Rusko berie boháčom pasy. Bojí sa ich emigrácie po tom, čo napadlo susednú Ukrajinu.
  7. Český premiér Andrej Babiš prichádza na sociálny summitu EÚ
  8. Zuzana Čaputová.
  9. Robert Fico (Smer-SD).
  10. Kapitánom reprezentácie bude Marek Hrivík


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéfka Zastavme korupciu navrhuje za osobnosť roka sudkyňu Záleskú: Pojednáva s rozhodnosťou!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php