eReport.sk
Zuzana Petková. Foto: tasr

Šéfka Zastavme korupciu navrhuje za osobnosť roka sudkyňu Záleskú: Pojednáva s rozhodnosťou!

Pre portál Denník N sa niekoľko osobností verejného života vyjadrilo o tom, koho by nominovali za osobnosť roka. Mnohí vyberali menej známe mená a niektorí by dokonca vsadili aj na svojich priateľov, či spriaznené osoby.

Súčasťou rozhovoru bolo aj vyjadrenie riaditeľky Nadácie Zastavme korupciu Zuzany Petkovej. Nadácia sa často a aktívne vyjadruje k spoločenskému a politickému dianiu, pričom svoju prácu stavia hlavne na investigatívnej práci. Mnohé osobnosti verejného života však pri tejto nadácii často zdvíhajú varovný prst a hovoria o politickej účelovosti jej práce.

Podporuje sudkyňu, ktorá polarizuje spoločnosť

Zuzana Petková, riaditeľka nadácie pre Denník N vyslovila názor, že by si ako osobnosť roka vedela najlepšie predstaviť sudkyňu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Pamelu Zálesku, ktorá do veľkej miery rozdeľuje občanov na dva tábory: tých, ktorí ju zatracujú, a naopak, takých, ktorí jej takpovediac tlieskajú.

Predstavitelia majú na Záleskú dlhodobo jasný názor, naposledy ju ostro kritizovali v prípade odsúdenia bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Smeráci v tejto súvislosti hovoria o ohýbaní práva. Známy je aj starší prípad, kedy Robert Fico označil redaktorku Denníka N Moniku Tódovú zo zaujatosti, keďže podľa šéfa Smeru je veľkou kamarátou práve so Záleskou, s ktorou podľa Fico chodí aj na spoločné dovolenky.

Petková pripomenula trestné oznámenie Smeru

Petková na Záleskej obdivuje jej postupy, ktorými pojednáva trestné a korupčné kauzy. „Napriek tlakom pojednáva s rozhodnosťou závažné trestné a korupčné kauzy. Je mnoho spôsobov, akým zločinci a rôzne záujmové skupiny bojujú, aby sa vyhli spravodlivosti. Od mediálnych kampaní až po prenasledovanie. Konkrétne na sudkyňu dal Smer trestné oznámenie pre rozhodnutie v prípade Dušana Kováčika a účastníci ,chatovice‘ sa dohadovali, aký zvolia postup, aby na ňu pritlačili,“ vysvetlila pre Denník N Zuzana Petková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz
  2. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik počas hlavného pojednávania.
  3. chata
  4. Zdravotník v ochrannom oblečení na infekčnej klinike, v ktorej je hospitalizovaný pacient s novým koronavírusom, 25. februára 2020 v Zehrabe.
  5. Český premiér Andrej Babiš prichádza na sociálny summitu EÚ
  6. Zuzana Čaputová.
  7. Robert Fico (Smer-SD).
  8. Kapitánom reprezentácie bude Marek Hrivík


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéfka Zastavme korupciu navrhuje za osobnosť roka sudkyňu Záleskú: Pojednáva s rozhodnosťou!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti