eReport.sk
Boris Kollár v štúdiu STVS v relácii O 5 minút 12.
Boris Kollár v štúdiu RTVS v relácii O 5 minút 12. Zdroj: rtvs

Kollárovi zdvihol tlak Kyjev: Nech to skúsia! Urobím všetko preto, aby sme im zastavili akúkoľvek pomoc

Situácia na Ukrajine je stále veľmi neprehľadná, ale rovnako tak je neprehľadná aj situácia na Slovensku, teda čo sa týka dovozu ropy a najmä zemného plynu. Ak by sme ich prestali dovážať, tak ako na to tlačí Európska únia, bola by to pre nás hotová katastrofa.

Situácii s dovozom zemného plynu či ropy z Ruska a prípadnom odpojení sa od neho, sa venujú opoziční aj koaliční politici. Nie je prekvapením, že oba tábory majú na ňu rozdielne názory. Veľmi blízko svojimi názormi však boli v diskusnej relácii na RTVS O päť minút dvanásť predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár a líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Pri ich debate, ale padli aj zaujímavé názory.

Dajme pozor, aby sme robením ramien nedopadli zle

Podľa lídra hlasu sme v úplne nebezpečnej situácii, lebo premiér Eduard Heger robí všetko pre Brusel, a aby sa zapáčil zahraničiu, len doma nie. „Pani prezidentka si zoberie za svojho poradcu Mikloša, ktorý stojí za rozpredajom firiem a je hlavná hviezda Gorily, ktorý určite nemá sociálne cítenie. A teraz oni idú hazardovať s touto krajinou,“ skonštatoval Pellegrini, podľa ktorého je v prvom rade treba zabezpečiť bezpečnosť našej krajiny. „To znamená, že jeden premiér nemôže spokojne spávať, keď nevie, či bude dostatok plynu a aj ropy. My sme po Holandsku druhá najsplynofikovanejšia krajiny na svete, pričom už veľa ľudí, ktorí kúria plynom rozmýšľa, či nebudú kúriť drevom. Títo ľudia si narábajú s naším štátom ako s hračkou,“ poukazuje expremiér na Eduarda Hegera a Zuzanu Čaputovú.

Pani prezidentka si zoberie za svojho poradcu Mikloša, ktorý stojí za rozpredajom firiem a je hlavná hviezda Gorily, ktorý určite nemá sociálne cítenie.

Peter Pellegrini, predseda strany Hlas-SD

„My si skôr dajme pozor, aby sme týmto robením ramien nedopadli nakoniec tak, že my si tie kohútiky nakoniec nieže vypneme sami, ale že nám ich vypne Kremeľ od budúceho mesiaca a sme vybavení,“ prízvukuje šéf Hlasu-SD. Borisa Kollára mrzí, že na ropu robíme embargo a na plyn nie. „Ropa a plyn, keď sa odstrihneme, najviac poškodí Slovensko. Z celej EÚ sme, myslím, druhá najviac poškodená krajina. Keď sa to týka Bruselu, tak povedia „Ho-ho-hó, naftu nie, ale ropa áno“. Je to také nevyvážené a mne sa to tiež nepáči, preto musíme veľmi zvážiť, akým spôsobom nahradíme ropu a plyn,“ súhlasí so svojím diskutujúcim kolegom predseda parlamentu.

plynovod Vojany Užhorod
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Keď nebudeme mať plyn hrozí vraj hladomor a chudoba

„Pohrozila aj Ukrajina…“ – pripomenul v relácii moderátor a to Kollára dostalo do poriadnych otáčok. „Ukrajina nám nemá čo hroziť, a to ma urazilo, lebo Slovensko pre ňu robí maximum. Dostali S-300, dostávajú materiál, humanitnú pomoc a dostávajú pomoc aj tí ľudia, ktorí k nám utekajú, a oni si dovolia tú drzosť, ešte nás kárať, že nás vypnú!? No nech to skúsia! Len nech to skúsia! Urobím všetko preto, aby sme zastavili akúkoľvek pomoc Ukrajine! Toto ma tak nahnevalo, že ešte teraz mám z toho tlak!“ – rozohnil sa Boris Kollár v štúdiu RTVS pri slovách, že Ukrajina by nám mohla zastaviť plyn tečúci z Ruska, aby obmedzila jeho zisky, ktoré potom používa na zbrojenie.

Na slová moderátora, či aj po 20. máji k nám bude prúdiť plyn šéf Sme rodina povedal. „Pevne verím, že ministerstvo hospodárstva bude mať dostatok súdnosti aby to zabezpečilo tak, aby naša krajina mala plyn ďalej, pretože my si bez plynu rozvrátime kompletne celú ekonomiku,“ vysvetlil predseda parlamentu.

A oni si dovolia tú drzosť, že nás ťahajú v tom, že nás vypnú? No nech to skúsia! My potom urobíme všetko pre to, by sme zastavili akúkoľvek pomoc Ukrajine.

Boris Kollár, predseda parlamentu a hnutia Sme rodina

„Keď nebudeme mať plyn, tak prestaneme vyrábať. Tuná bude hladomor a chudoba. Toto si nemôžeme dovoliť,“ povedal rázne Boris Kollár a dodal, že on by za plyn zaplatil kľudne aj šekelami. Hoci čím. Na vyjadrenie moderátora, že Rusko má príjmy 900 miliónov denne za svoje suroviny uviedol: „A viete koľko by sme mali my na našej strane stratu a rozvrátenú ekonomiku keď by nám vypli plyn? Viete pán redaktor? Ani vy by ste nedostali výplatu čo máte dnes. Vy by ste mohli dôjsť o vaše zamestnanie.“

Related Posts

 1. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck gestikuluje počas tlačovej konferencie v Berlíne 27. apríla 2022.
 2. Na ilustračnej snímke vyústenie ropovodu Družba v areáli rafinérie akciovej spoločnosti Slovnaft v Bratislave.
 3. Ivan Mikloš
 4. Ceny plynu v Európe
 5. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?
 6. Sme za mier a stabilitu
 7. Poslanec Peter Pčolinský a jeho stranícky šéf Boris Kollár (obaja Sme rodina).
 8. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?
 9. Vladimír Putin.
 10. Na ilustračnej snímke vyústenie ropovodu Družba v areáli rafinérie akciovej spoločnosti Slovnaft v Bratislave.
 11. Atmosféra na bratislavskom Slavíne bola v pondelok 9. mája poriadne hustá.
 12. Ruský veľvyslanec v Poľsku Sergej Andrejev (uprostred) je obliaty červenou farbou vo Varšave v pondelok 9. mája 2022.
 13. Predseda strany SaS Richard Sulík.
 14. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Podľa Borisa Kollára dnes nikto nevie čo Vladimir Putin urobí, lebo je to na jeho rozhodnutí „Veľmi veľa ľudí sa mýlilo, keď tvrdili, že to sú len manévre, a že nikdy nenapadne Ukrajinu. A vidíte čo sa stalo,“ skonštatoval šéf parlamentu na margo otázky či tuší, čo sa môže stať po 9. máji.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollárovi zdvihol tlak Kyjev: Nech to skúsia! Urobím všetko preto, aby sme im zastavili akúkoľvek pomoc

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti